„W mieście nie ma ani grama śniegu”. Czy w Krakowie zawitała wiosna? [zdjęcia]

– Kolejny tydzień projektu i kolejni krakowianie pojawili się na zdjęciach. Zima teoretycznie trwa od kilku tygodni, ale w mieście nie maa ani grama śniegu i gdyby nie cieplejsze stroje i czapki, wyglądałoby to raczej na wiosnę – mówi dla KRKnews.pl Paweł Wodnicki, fotograf i założyciel projektu „Krakowianie”, który co tydzień opowiada czytelnikom o mieszkańcach naszego miasta. 

– Na ul. Szewskiej tuż przy Plantach spotkałem Julię. Przyjechała do Krakowa 4 lata temu na program stypendialny i skuszona urokiem miasta postanowiła w nim zamieszkać i pracować jako nauczyciel angielskiego. Mimo mżawki przeszliśmy potem wspólnie kawałek drogi (ja do przystanku a Julia na spotkanie z przyjaciółmi) rozmawiając o różnych krakowskich sprawach.

– Przed teatrem Proxima na ul. Krakowskiej spotkałem Agnieszkę i jej córkę Bibiannę. Dziewczyny czekały na rozpoczęcie sztuki i zgodziły się na szybkie zdjęcie.

– Kolejnym bohaterem jest Michał – człowiek, który w niewielkiej pracowni na Stradomiu wyczarowuje z drewna piękne zegarki ręczne. Uśmiechnięty, pozytywnie zakręcony i otwarty człowiek, z którym uciąłem sobie dłuższą pogawędkę.

– Wpadajcie na profil „Krakowianie”, by zobaczyć kogo jeszcze spotkałem.

Najnowsze

Co w Krakowie