W najbliższych dniach możesz odebrać dziwny telefon. Nie wolno nie porozmawiać!

Od 12 do 24 listopada Główny Urząd Statystyczny będzie prowadził badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. – Udział w badaniu kontrolnym jest obowiązkowy – informują urzędnicy.

Badanie ma na celu oszacowanie błędu pokrycia i jest podstawowym sposobem oceny danych uzyskanych w ramach spisu. Realizowane będzie na próbie 100 tys. mieszkań, które zostały spisane w Narodowym Spisie Powszechnym.

– Ankieterzy statystyczni będą kontaktować się telefonicznie z nr tel. 22 828 88 88 z pełnoletnią osobą, która w spisie była pierwszym respondentem (reprezentantem mieszkania). W trakcie wywiadu będą zadawane pytania dotyczące miejsca zamieszkania, poziomu wykształcenia, sposobu realizacji spisu, własności mieszkania – informują urzędnicy.

Dodają, że udział w badaniu kontrolnym jest obowiązkowy, na mocy art. 27 ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 r.

– Każdy uczestnik badania będzie mógł zweryfikować tożsamość ankietera, samodzielnie poprzez stronę internetową spis.gov.pl lub dzwoniąc na infolinię 22 279 99 99 – podają urzędnicy.

jk

Najnowsze

Co w Krakowie