W niedzielę KOD będzie protestować! „Cała Polska solidarnie z sędziami”

Komitet Obrony Demokracji organizuje w całej Polsce protesty, które mają być wyrazem poparcia dla sędziów. Akcja odbędzie się w niedziele i będzie miała również miejsce na Rynku Głównym. Pikieta odbędzie się o godz. 16.00. Wybieracie się?

– Trzeba pokazać naszą solidarność z sędziami Rzeczypospolitej. Po wyborach Ziobro oraz rzecznicy dyscyplinarni Schab, Radzik i Lasota wystąpili jawnie przeciwko niezależności sądów. Sędziowie są od dawna represjonowani za swoją postawę, a ostatnio także za wydawanie orzeczeń niezgodnych z życzeniami władzy. Trzeba zamanifestować solidarność z sędzią Juszczyszynem, którego odwołano za próbę wykonania orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości UE. Musimy bronić krakowskich sędziów, nękanych dyscyplinarnie za służbę Rzeczypospolitej i wierność Konstytucji. Przyjdźcie. To nasz obywatelski obowiązek – twierdzą przedstawiciele KOD. 

Z kolei Stowarzyszenie Sędziów Polskich IUSTITIA wzywa do pokazania, że obywatele i sędziowie nie boją się władzy politycznej. Organizacja apeluje o jak najszybsze wykonanie wyroku TSUE z 19 listopada i rozstrzygnięcie, czy osoby powołane przez upolitycznioną KRS są sędziami. Zachęca sędziów do odwagi i sądy do o wstrzymanie się od opiniowania kandydatur dla „upolitycznionej neoKRS”.

– Paweł Juszczyszyn, Olimpia Barańska-Małuszek, Krystian Markiewicz, Monika Frąckowiak, Alina Czubieniak, Waldemar Żurek oraz inne osoby, ich bliscy i współpracownicy odczuwają codziennie skutki represji wobec sędziów. To już nie są internetowe przepychanki, oratorskie popisy polityków z telewizorów, sprawy jakiegoś zamkniętego środowiska. To groźby, niszczenie ludzi, wymuszanie posłuszeństwa. Nierealne dla zwykłego człowieka sytuacje i bezpodstawne zarzuty, które mają jeden cel – zmusić nas wszystkich do posłuszeństwa. Bo kiedy politycy w całości opanują sądy nic ich nie powstrzyma przed narzuceniem każdej i każdemu swojej woli. Zdobycie i utrzymanie władzy. Tylko na tym zależy obecnie tym, którzy niszczą niezależnych sędziów – twierdzi Stowarzyszenie Sędziów Polskich IUSTITIA.

Link do wydarzenia znajdziecie tutaj.

js

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie