W niedzielę w Krakowie niezwykła parada. Chcesz się przejechać?

W niedzielę odbędzie się parada historycznych oraz współczesnych tramwajów i autobusów. Chętni będę mogli przejechać się pojazdami.

Autobusy i tramwaje wyjadą o godzinie 11.30 z dwóch zajezdni – autobusowej w Bieńczycach i tramwajowej w Nowej Hucie. Z kolei wejście do pojazdów na każdej z zajezdni rozpocznie się o godz. 11.00 i będzie się odbywało według następujących zasad:

  • Wsiadanie będzie możliwe tyko pierwszymi drzwiami
  • Przy każdym pojeździe prowadzący będą wręczać specjalne pamiątkowe bilety uprawniające do przejazdu (po wyczerpaniu biletów nie będzie możliwości wejścia do danego pojazdu)
  • Osoby biorące udział w przejeździe mają obowiązek zakrywania ust i nosa
  • Podczas przejazdu nie będzie przystanków pośrednich.

Trasa przejazdu zabytkowych i współczesnych autobusów:

Zajezdnia autobusowa Bieńczyce (ul. Makuszyńskiego 34), ul. Makuszyńskiego, ul. Kocmyrzowska, ul. Obrońców Krzyża, ul. Żeromskiego, al. Róż, al. Przyjaźni, al. Solidarności, pl. Centralny, al. Andersa, al. Bora Komorowskiego, rondo Młyńskie, ul. Młyńska, Meissnera, ul. Lema, przejazd przez halę główną TAURON Areny Kraków (przystanek końcowy).

Trasa przejazdu zabytkowych i współczesnych tramwajów:

Zajezdnia tramwajowa Nowa Huta (ul. Ujastek 12), al. Solidarności, pl. Centralny, al. Jana Pawła II, rondo Czyżyńskie, rondo Mogilskie, ul. Lubicz, ul. Westerplatte, ul. Starowiślna, ul. Grzegórzecka, al. Pokoju, przystanek „TAURON Arena Kraków Al. Pokoju” (przystanek końcowy).

W rejonie TAURON Areny Kraków będzie się znajdował przystanek, z którego będą odjeżdżać autobusy odwożące uczestników parady do zajezdni w Bieńczycach oraz w Nowej Hucie. Odjazdy zostały zaplanowane o 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 i 17.00.

Najnowsze

Co w Krakowie