W Nowej Hucie zapowiada się dzień pełen atrakcji

Nowohuckie Centrum Kultury, z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, organizuje Kombinat Kultury. W sobotę, podczas dnia otwartego, każdy będzie mógł odnaleźć nowe hobby i spróbować sił w tańcu, fotografii czy podczas zajęć plastycznych. Dodatkowo NCK przygotował niezwykłe wystawy związane ze Zdzisławem Beksińskim. Będziecie mogli na nowo przeżyć sztukę niezwykłego artysty poprzez węch lub zanurzenie w wirtualnej rzeczywistości!

 Kombinat Kultury odbędzie się w sobotę 22 września. Przez cały dzień każdy będzie miał możliwość wziąć udział w darmowych zajęciach, a oferta jest naprawdę szeroka.

Coś dla ciała

Nowohuckie Centrum Kultury może się poszczycić bogatą ofertą zajęć tanecznych. Każdy znajdzie styl dla siebie. Wśród proponowanych zajęć są: salsa, jazz, hip-hop, balet, break dance, taniec lodowy, disco oraz wiele innych. Jeżeli chcesz zacząć się ruszać, ale nie koniecznie musi być to taniec, to możesz się wybrać na jogę, aerobik, body shape, capoeirę , pilates lub zumbę.

Coś dla ducha

Jeżeli chciałeś nauczyć się nowego języka, to nie mogłeś lepiej trafić! W Nowohuckim Centrum Kultury będziesz mógł spróbować swoich sił w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim, francuskim, włoskim, rosyjskim, szwedzkim i norweskim. Nie brakuje także egzotycznych propozycji jak język japoński oraz chiński. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Podczas Kombinatu Kultury odbędą się pokazowe zajęcia plastyczne. W ofercie znajduje się rysunek, malarstwo, ceramika oraz grafika warsztatowa. Jeżeli nie lubisz uwieczniać rzeczywistości za pomocą ołówka i farby, to możesz wybrać się na zajęcia fotograficzne. Z kolei melomani powinni zastanowić się czy wybrać się na naukę śpiewu, czy może gry na instrumencie.

 Zajęcia dla maluszków

Specjalną ofertę przygotowano dla najmłodszych oraz ich rodziców. Mamy mogą się dołączyć do Klubu Super Mamy. Rodzice i dzieci mogą zobaczyć jak wygląda Nowohucki Uniwersytet Dzieci, Muzyczny Klub Przedszkolaka, Teatrzyk Muzyczny Kamyczek czy też Taneczna Akademia Malucha.

Spotkania z Beksińskim

Podczas Kombinatu Kultury każdy będzie mógł zwiedzić wystawę dzieł Beksińskiego w cenie 5 złotych. Dla miłośników twórczości artysty przygotowano dwie niezwykłe wystawy: „Beksiński sensorycznie” oraz „De Profundis- Beksiński VR”.

„Beksiński sensorycznie” to wystawa przygotowana przez pierwszą w Polsce senselierkę Martę Siembab. Siembab stworzyła różne kompozycje zapachowe, które publiczność będzie mogła poczuć podczas oglądania obrazów. Widownia będzie mogła na nowo odkrywać sztukę Beksińskiego angażując w to nie tylko zmysł wzroku, ale również węchu.

– Poprzez zapach próbuję uchwycić emocje, wydobyć niuanse barw, uwypuklić tekstury, zasugerować to, co niewidoczne. Zapach nie jest dodatkiem do prac Beksińskiego, lecz pomostem, który łączy świat Jego wyobraźni z naszą intymną pamięcią węchową- opowiada senselierka Marta Siembab.

Z kolei na wystawie „De Profundis- Beksiński VR” każdy chętny będzie mógł założyć okulary VR i doświadczyć czterech światów stworzonych przez Beksińskiego. Widz zostanie zabrany w niezwykłą podróż i będzie mógł poczuć się jakby sam znajdował się w obrazach Beksińskiego. Dodatkowo w tle będzie można usłyszeć ambientową muzykę. Projekt został stworzony przez Jakuba Ruszałę ze Studio 11th Dimenstion.

Pozostałe atrakcje

Miłe chwile podczas Kombinatu Kultury będzie można uwiecznić w fotobudce. Wygłodniali kulinarnych wrażeń będą mogli zaspokoić swój apetyt podczas zlotu food tracków. Dla dzieci przygotowano malowanie twarzy oraz sferę gier i zabaw. Na scenie pod NCK-iem swoje artystyczne dokonania przedstawią uczestnicy zajęć tanecznych i teatralnych. Dodatkowo przygotowano liczne wystawy i instalacje. Marta Siembab przeprowadzi warsztaty zapachowe, a Przewrotki pokażą jak bezpiecznie jeździć na wrotkach.

Just.

 

Najnowsze

Co w Krakowie