W Nowy Rok wejdź z przytupem. Oto propozycje

fot. Artem Basanets

Warsztaty, pokazy filmowe, przedstawienia. Drugi dzień roku wcale nie musi być nudny. Oto kilka kulturalnych propozycji na środę w Krakowie.

Cricoteka Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora zaprasza na warsztaty artystyczne dla dzieci w wieku 2-3 lat. Zajęcia mają na celu rozwijanie wyobraźni, kreatywności, umiejętności manualnych i motorycznych maluszków w oparciu o zabawy sensualne z wodą, dźwiękiem i ruchem. Wszystko po to, aby rodzice z dziećmi odnaleźli wspólną przyjemność w doświadczaniu i odkrywaniu otoczenia.

Każde spotkanie wynika z inspiracji jednym tematem, wokół którego odbywa się inspirująca podróż do świata dziecka. Zajęcia prowadzi Agnieszka Kolanowska, a pierwsze spotkanie pt. „Na początku” rozpocznie się o godz. 11.30 na ul. Nadwiślańskiej 2.

Kino Pod Baranami zaprasza na pokazy filmowe w dwóch wersjach – dubbingowej i z napisami. Dziś zaprezentowany zostanie film pt. „Mary Poppins powraca” w reżyserii Roba Marshalla. W niezawodną nianię wcieliła się Emily Blunt, której towarzyszą Colin Firth, Angela Lansbury, Lin-Manuel Miranda, Emily Mortimer, Meryl Streep, Dick van Dyke, Julie Walters i Ben Whishaw. Pokaz w wersji dubbingowej o godz. 11.30, a z napisami o godz. 14.45 i 18.05.

Katarzynę Galicę, Konrada Hanasa, Wojciecha Leonowicza i Jacka Wojciechowskiego będzie można zobaczyć dziś wieczorem na deskach Teatru Ludowego. Na scenie Pod Ratuszem o godz. 19.00 rozpocznie się przedstawienie pt. „Sąsiedzi”. 

Akcja tej sztuki dzieje się podczas niespełna dwóch miesięcy niezwykle upalnego lata. Młode małżeństwo sprzedaje swoje mieszkanie i kupuje dom w wiejskiej okolicy. W momencie, kiedy postanawiają się wprowadzić do nowo zakupionego i wyremontowanego domu, pojawia się ich najbliższy sąsiad. Od tego momentu ich życie toczy się w nowym, nieprzewidywalnym kierunku, sterowane przez dziwną, nieznaną siłę, niczym w antycznej tragedii. Pomimo fatum ciążącego nad głównymi bohaterami sporo jest w tej sztuce również komicznych akcentów i absurdalnego humoru. Spektakl przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych.

W Teatrze im. Juliusza Słowackiego zobaczymy natomiast monodram Hanny Bieluszki w reżyserii Macieja Wojtyszki pt. „Bóg, ja i pieniądze”. Bohaterkę spektaklu spotykamy podczas robienia codziennych zakupów. W tym przypadku ta sytuacja okazuje się początkiem fascynujących i poruszających zwierzeń dojrzałej kobiety. Okazuje się, że wielką miłość można spotkać w najbardziej banalnych okolicznościach. Początek o godz. 19.00 na scenie Miniatura przy pl. św. Ducha 2.

jk, krakow.pl

Zobacz także