W piątek Kraków Airport powita 9. milionowego pasażera w tym roku

Zgodnie z prognozami ruchu lotniczego, 9-milionowy pasażer krakowskiego lotniska zostanie obsłużony w najbliższy piątek, w godzinach przedpołudniowych. Będzie to najlepszy wynik w historii wszystkich polskich portów regionalnych.

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsługiwanych pasażerów i największym portem regionalnym. W 2022 r. lotnisko obsłużyło blisko 7,4 mln pasażerów; był to drugi wynik w jego historii. Rekord na poziomie 8,4 mln podróżnych ustanowiono w ostatnim przed pandemią 2019 r.

Kraków Airport jako pierwszy port regionalny w Polsce w tym roku przekroczy 9 milionów pasażerów. – Cały czas pracujemy nad siatka połączeń na przyszły rok dzięki, której przekroczymy barierę 10 milionów pasażerów – mówił prezes lotniska.

Zgodnie z prognozami ruchu w najbliższy piątek Kraków Airport powita 9-milionowego pasażera.  Będzie to najlepszy wynik w historii wszystkich polskich portów regionalnych.  Oficjalne powitanie jest planowane na godziny przedpołudniowe.

Kraków Airport z najlepszym wynikiem w historii. Celem 10 mln pasażerów w 2024

Jarek Strzeboński 

 

Najnowsze

Co w Krakowie