W piątek może być ostro. Kibice Wisły idą pod urząd miasta!

fot. DrabikPany via Foter.com

Zapowiada się bardzo gorące piątkowe południe pod urzędem miasta. To właśnie wtedy zamierzają protestować kibice Wisły Kraków.

Chodzi o to, że miasto karze zapłacić klubowi 6 mln długu za użytkowanie stadionu. Jeśli tak się nie stanie, piłkarze nie będą mogli grać przy Reymonta.

Pojawiła się też informacja, że w ten sposób miasto chce przejąć klub. Oto jak na te wiadomości zareagowali organizatorzy protestu.

„Władze Krakowa uznały, że nie chcą, aby Wisła Kraków dłużej istniała! Według urzędników największa wizytówka miasta nie jest im do niczego potrzebna, a kryzys finansowy klubu jest dobrym pretekstem, żeby zniszczyć klub i odebrać nam stadion!” – piszą na Facebooku.

W tej sytuacji utworzono też wydarzenie, którym szybko zainteresowało się ponad tysiąc osób, a ta liczba bardzo szybko rośnie. Kibice Wisły mobilizują się, by w piątek o godz. 12 stawić się pod urzędem miasta.

„Uważasz, że Wisła Kraków musi dalej istnieć? Dołącz do nas w piątek w samo południe pod Urząd Miasta na Placu Wszystkich Świętych! W spontaniczny sposób zamanifestujemy, że Wisła dla Krakowa jest bezcenna! Niech urzędnicy usłyszą, że nie pozwolimy zniszczyć klubu! To jest ostatni dzwonek!” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

„Z racji nagłych wydarzeń i informacji, które do nas docierają o przyszłości Wisły, nasze piątkowe spotkanie będzie miało charakter spontanicznego zgromadzenia” – dodają.
 
kt
zdjęcie tytułowe / fot. DrabikPany via Foter.com

Zobacz także