W piątek protest przed Muzeum Narodowym. Z wulgarnym hasłem pod adresem PiS i „całej tej ferajny”

W piątek, 29 stycznia wieczorem Strajk Kobiet organizuje kolejny protest przeciwko opublikowaniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Manifestacja odbędzie się przed Muzeum Narodowym pod hasłem „Ch… z Wami, aborcja z nami”.

„Chyba nie myślicie, że będziemy siedzieć cicho? Ch… z Wami, aborcja z nami” zachęca „Aborcyjny Dream Team”. – „Ch… z PiS-em, z Przyłębską, z fundamentalistami, Ordo Iuris, Godek, biskupami, narodowcami i całą tą ferajną!” – padają kolejne inwektywy w zaproszeniu na piątkową manifestację w Krakowie. Ta rozpocznie się o godz. 19.30 przed Muzeum Narodowym .

Drodzy i drogie JUTRO 29.01.2021, 19:30 MUZEUM NARODOWE!!!P. S chochlik nam się wdarł w ustawienia wydarzenia ups..

Posted by Ogólnopolski Strajk Kobiet – Kraków on Thursday, January 28, 2021

„Już wiemy o pierwszych dramatach kobiet, które pomimo skierowania na zabieg przerwania ciąży z powodu przesłanki embriopatologicznej, są odsyłane z kwitkiem. Aborcje były, są i będą, będziemy o tym przypominać, wspierać się i krzyczeć pod Waszymi oknami, blokować ulice, będzie grzmiało od naszego gniewu!” – deklarują organizatorki protestu.

I przypominają uczestnikom, manifestacji o maseczkach, dystansie. „Dbamy o siebie i innych, ubierzcie się wygodnie i ciepło, bierzcie kartony, plakaty, kredę” – apeluje Strajk Kobiet.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie