W piątek tramwaje i autobusy zostaną udekorowane kirem

MPK w Krakowie pogrążyło się w żałobie po tym, jak pan Józef zginął w kraksie dwóch autobusów. „To dla nas tragiczna informacja, w którą aż trudno nam uwierzyć. Zmarły kierowca przez wiele lat swojej pracy służył mieszkańcom Krakowa prowadząc autobusy” – czytamy na stronie internetowej krakowskiego MPK. Dzisiaj tramwaje i autobusy w Krakowie będą kursować udekorowane kirem.

Pogrzeb tragicznie zmarłego kierowcy odbędzie się w piątek, 17 maja. MPK Kraków poinformowało, że tego dnia autobusy i tramwaje komunikacji miejskiej zostaną udekorowane czarnymi kirami.

– W związku z jutrzejszym pogrzebem naszego tragicznie zmarłego w wypadku pracownika – śp. Józefa, wieloletniego kierowcy, naszego kolegi – przez cały piątek tramwaje i autobusy będą kursować udekorowane kirem. Udekorowanie autobusów kirem zaplanowała także firma Mobilis. Przed budynkiem MPK SA przy ul. J. Brożka oraz przed zajezdnią autobusową Bieńczyce zostaną ustawione czarne flagi na znak żałoby. Dzisiaj koledzy i koleżanki zmarłego zapalili znicze przed zajezdnią. Cały czas jesteśmy pogrążeni w smutku i żalu – informuje miejski przewoźnik. 

Do tragicznego wypadku doszło w środę, 15 maja ok. godziny 4.30 na ulicy Igołomskiej. W wyniku zderzenia autobusu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego z autobusem prywatnego przewoźnika, na miejscu zginął 61-letni kierowca MPK. W pojazdach oprócz kierujących nie było nikogo więcej.

Tragiczny wypadek miejskiego autobusu. Kierowca MPK nie żyje (ZDJĘCIA)

 

Najnowsze

Co w Krakowie