W piwnicy bloku policjanci odkryli zapasy na całe życie. Szkoda, że nielegalne

Są tacy, którym to znalezisko wystarczyłoby do końca życia. Policjanci zabezpieczyli 6,5 kilograma krajanki tytoniowej oraz 400 paczek nielegalnych papierosów należących do mieszkańca Nowej Huty.

Policjanci ustalili, że w piwnicy jednego z bloków nieopodal Ronda Kocmyrzowskiego przechowywane są nielegalne wyroby tytoniowe. Udali się więc w to miejsce i ok. godz. 9 zauważyli mężczyznę, który według ich ustaleń miał ukrywać nielegalny towar.

– 36-latek został natychmiast wylegitymowany oraz poinformowany o powodzie policyjnej interwencji. Następnie funkcjonariusze wspólnie z mężczyzną zeszli do piwnicy bloku, w którym zamieszkiwał. W trakcie przeszukania należącej do niego komórki lokatorskiej policjanci ujawnili, a następnie zabezpieczyli 6,5 kilograma krajanki tytoniowej, a także 400 paczek papierosów nie zawierających polskich znaków akcyzy – informuje policja.

Gdyby towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku wyniosłyby blisko 17 tysięcy złotych. Mężczyzna odpowie za naruszenie przepisów karno-skarbowych, za co grozić mu może wysoka kara grzywny.

jk

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie