W Podgórzu zakończono budowę bloku komunalnego

Gmina Kraków oddała do użytku mieszkania komunalne dla 46 rodzin, w tym pięć dla osób niepełnosprawnych. Prace budowlane trwały od połowy 2020 r. Niedługo zamieszkają tam pierwsi lokatorzy.

 – Zakończyła się budowa bloku komunalnego przy ulicy Fredry. W nowym budynku jest 46 mieszkań, w tym pięć dla osób niepełnosprawnych. Łączna powierzchnia użytkowa budynku to 1 800 m2. – informuje Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Budynek powstał w okolicy istniejącej już zabudowy mieszkaniowej. W ramach zadania powstanie też teren zielony oraz ponad 50 miejsc postojowych oraz  droga dojazdowa, miejsca postojowe oraz chodniki. Zaaranżowany został teren zielony – z myślą o nowych lokatorach, ale także o mieszkańcach sąsiadującej zabudowy. 

Inwestycja uzyskała dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego na kwotę ponad 2,5 mln zł. Łączny koszt budowy to około 8,1 mln zł.

fot. ZIM Kraków

To nie jedyna inwestycja w budownictwo komunalne w Krakowie. W tym roku zakończyła się realizacja osiedla Przyzby-Zalesie, a także osiedla Wańkowicza w Nowej Hucie.

(JS)

Najnowsze

Co w Krakowie