W poniedziałek Bernatka rozbłyśnie na biało. Oto powód

W poniedziałek po zmierzchu  kładka im. o. Bernatka zostanie oświetlona na biało. W ten sposób Kraków dołączy do Globalnej Kampanii Solidarności „Niech stanie się światłość”.

Ta akcja to globalny sprzeciw wobec antysemityzmu, rasizmu, nienawiści i nietolerancji. Zainicjowana została przez Międzynarodowy Marsz Żywych, nawiązuje do nocy z 9 na 10 listopada 1938 r., gdy w Niemczech miał miejsce szczególnie haniebny pogrom Żydów.W historiografii to wydarzenie znane jest pod nazwą „Nocy Kryształowej” – od odłamków szkła i kryształów z potłuczonych 1400 witryn żydowskich sklepów, mieszkań i synagog. Uważa się, że „Noc Kryształowa” była preludium Holokaustu.

  „Przyłączając się do akcji „Niech stanie się światłość” dajemy wyraz przesłaniu, że ataki na Żydów oraz przedstawicieli innych wyznań, ras i światopoglądów są niedopuszczalne” – informują organizatorzy.

Na stronie organizatorów www.motl.org/let-there-be-lightjuż od 2 listopada można pozostawić swoje świadectwo lub dołączyć do wspólnego wezwania: „Zjednoczmy świat, rzucając światło ponad ciemnością nienawiści”.

jk

Najnowsze

Co w Krakowie