„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

W poniedziałek kładka o. Bernatka rozbłyśnie na fioletowo. Ważny powód

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

W poniedziałek obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Chorego na Padaczkę. Z tej okazji, w geście solidarności z pacjentami cierpiącymi na tę chorobę, kładka o. Bernatka zostanie podświetlona na fioletowo.

W poniedziałek w wielu krajach na całym świecie kluczowe i najbardziej charakterystyczne budynki zostaną podświetlone właśnie na ten kolor.

„Polskie Towarzystwo Epileptologii oraz społeczność lekarzy opiekujących się chorymi chcą nadać temu świętu szczególną rangę. Pragną okazać solidarność z chorymi na padaczkę oraz wyrazić wsparcie dla ich codziennej walki o normalne życie” – informują organizatorzy.

 W Polsce na padaczkę cierpi ok. 400 tysięcy osób. Chorzy borykają się na co dzień ze skutkami choroby przewlekłej, z ograniczeniami, jakie narzuca im konieczność przyjmowania leków, a nierzadko też z niepełnosprawnością.

– W trudnej sytuacji, jaka zapanowała na świecie w 2020 r., w tym także w naszym kraju, musimy pamiętać o pacjentach, którzy szczególnie potrzebują wsparcia – apeluje Polskie Towarzystwo Epileptologii.

 

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca