W powietrzu czuć zapach weekendu. Dziś w Krakowie zaczyna się świetna impreza

Czwartek sprzyja wyjściu na miasto, by zagłębić się w kulturalne propozycje dnia! Z pewnością warto sprawdzić propozycje teatralne, ale znajdą w kalendarzu coś dla siebie także miłośnicy piękna zawodów jeździeckich. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

Dziś w Krakowie rozpoczyna się Cavaliada Tour, czyli jedno z najważniejszych wydarzeń jeździeckich w Europie. Do niedzieli kibice będą mogli obserwować emocjonujące zawody, jak skoki przez przeszkody, powożenie, ujeżdżanie i Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego. Wszystkie rozgrywki odbywają się w TAURON Arenie Kraków i trwają od godzin porannych do późnych popołudniowych. Dokładny rozkład wydarzeń w ramach Cavaliady znajdziemy pod adresem: cavaliada.pl.

Klub Mirage, na os. Boh. Września 26, zaprasza na imprezę zapusty dla seniorów! Będzie można dołączyć do wspólnej zabawy karnawałowej w skocznych rytmach przy muzyce na żywo. Do tańca przygrywać będzie zespół Soja Band, który umili wieczór dobrą muzyką oraz humorem. Początek imprezy o godz. 16.00.

W Teatrze im. Juliusza Słowackiego zobaczymy dziś spektakl „Lalka”, oparty o słynną powieść Bolesława Prusa. Po klasykę polskiej literatury sięgnął reżyser Wojciech Klemm. Tytułowa lalka będzie punktem wyjścia do szerszych rozważań, ale całość będzie osadzona w świecie, który tak perfekcyjnie i z pietyzmem opisał autor książki. Na scenie wystąpią m.in. Dominika Bednarczyk i Hanna Bieluszko. Spektakl zobaczymy na dużej scenie, o godz. 18.00.

Dziś kolejna odsłona Muzycznych Czwartków w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki! Przed słuchaczami wystąpią mistrzowie fortepianu – laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych Chiemi Tanaka i Krzysztof Dziurbiel. Koncert na cztery ręce rozpocznie się o godz. 18.00 w Sali Kominkowej.

Wieczorem w teatrze KTO zobaczymy spektakl „Atrament dla leworęcznych. Komedia absurdalna”. Ta współczesna komedia składa się z kilku przenikających się, obyczajowych scen, pełnych absurdalnego humoru. Ideą spektaklu jest odejście od dosłowności – bohaterów nie da się umieścić w żadnym miejscu i czasie. Nie mają imion, nazwisk, nigdzie nie mieszkają i nie wiadomo, czym się zajmują. Pojawiają się na scenie i generują kolejne zdarzenia, wcielając się w wymyślone przez siebie postaci. Początek spektaklu o godz. 19.00, na Scenie Teatru Zależnego, przy ul. Kanoniczej 1.

jk, krakow.pl

Najnowsze

Co w Krakowie