Cracovia jedzie do Gliwic po komplet punktów. Zwycięstwo powinno przyjść bez trudu

W sobotę, 25 lutego 2023, Cracovia gra na wyjeździe z Piastem Gliwice. Pasy chcą przywieźć komplet punktów. Wygrana nie powinna być problemem – gospodarze są bowiem w strefie spadkowej Ekstraklasy.

Cracovia obecnie zajmuje 6. miejsce w tabeli z 32 punktami, natomiast Piast otwiera strefę spadkową z  dorobkiem 20 „oczek”. W poprzedniej kolejce, Pasy wygrały trzeci mecz z rzędu na własnym stadionie. Tym razem na placu boju pozostawiona została Stal Mielec. Drużyna z Gliwic przegrała z Legią Warszawa i teraz potrzebuje odkuć się po tej porażce.

Za Cracovią przemawiają statystki dotychczasowych spotkań obu drużyn. Piast mierzył się z Pasami w 48 meczach (30 w Ekstraklasie, 14 na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej i po 2 w Pucharze Polski oraz Pucharze Ekstraklasy). 20 z nich padło łupem Cracovii, w 12 padł remis, natomiast 16 razy zwycięski okazywał się klub z Gliwic. Jesienią górą była ekipa prowadzona wówczas przez Waldemara Fornalika, która mogła cieszyć się z wygranej po trafieniu Jorge Félixa.

Początek sobotniego meczu o godz. 15.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie