W sobotę Kraków rozbłyśnie na niebiesko. Oto powód

Kraków kolejny raz dołączy do światowej akcji „Light it up blue” („Zaświeć się na niebiesko”) i w sobotę podświetli znane obiekty w geście solidarności z osobami chorymi na autyzm.

Na niebiesko rozbłysną: kładka Bernatka, TAURON Arena Kraków i wieża telewizyjna firmy Emitel na Krzemionkach.
 

Inicjatorem akcji „Light it up blue” jest Fundacja „Autism Speaks”, popularyzująca wiedzę o autyzmie. W ubiegłym roku z okazji „Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie” symboliczne niebieskie światełko dotarło do każdego niemal zakątka ziemi.

„Zapalając niebieskie światło na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, biegunie południowym, krzywej wieży w Pizie, Empire State Building, monumentalnym pomniku Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro, ale także w domach i zakładach pracy łączymy się we współczuciu dla osób cierpiących na autyzm i ich najbliższych oraz pomagamy zrozumieć tę chorobę” – informują organizatorzy.

Autyzm jest tajemniczym zaburzeniem, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. Jak pokazują statystyki, w Europie żyje dziś 5 mln osób z autyzmem, co oznacza, że zaburzenie to dotyka jedną osobę na 150. W Polsce mówi się o jednym przypadku na 300.

 

Najnowsze

Co w Krakowie