Miasto

W sobotę niektóre miejsca w Krakowie lepiej omijać szerokim łukiem

Zacznie się na Błoniach, a skończy w okolicach Lasku Wolskiego. W sobotę od godz. 10:30 do 16:30 w Krakowie będą rządzili rowerzyści.

W sobotę odbędzie się pierwsza edycja tegorocznego cyklu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe. W związku z tym wydarzeniem wystąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego w rejonie Błoń, Woli Justowskiej i Lasku Wolskiego, którędy poprowadzą trasy wyścigów. Zmiany dotkną także pasażerów komunikacji miejskiej.

Trasa maratonów rowerowych została wyznaczona następującymi ulicami: al. Focha, ul. Królowej Jadwigi, ul. Hofmana, al. Waszyngtona, ul. Starowolska, ul. Rędzina, ul. Orla, ul. Marszałka Wolskiego. Dalej przejazd odbędzie się drogami poza granicami miasta Krakowa. Trasa powrotu: ul. Zakamycze, ul. Pod Sowińcem, Lasek Wolski, ul. Starowolska, al. Waszyngtona, ul. Hofmana, ul. Królowej Jadwigi, al. Focha na Błonia Krakowskie.

Zalecane objazdy:

W związku z zamknięciem ul. Królowej Jadwigi (na odcinku od ul. Piastowskiej do al. Focha) oraz al. Focha (w rejonie mostu na rzece Rudawie), objazd od strony ul. Królowej Jadwigi w stronę al. Mickiewicza i ul. Księcia Józefa poprowadzony zostanie ul. Reymonta, al. Mickiewicza, dalej przez al. Krasińskiego i ul. Kościuszki.

W związku z zamknięciem ul. Orlej dla pojazdów jadących z kierunku od ul. Księcia Józefa (zamknięcie przy skrzyżowaniu z ul. Zakamycze), objazd poprowadzony zostanie od strony ul. Księcia Józefa do ul. Królowej Jadwigi ulicami: ul. Księcia Józefa, ul. Jodłową, ul. Starowolską (mogą wystąpić chwilowe wstrzymania ruchu w związku z przecięciem trasy wyścigu), ul. 28 Lipca 1943 r. Mogą występować również utrudnienia związane z dojazdem do posesji przy ul. Zakamycze.

W związku z zamknięciem ul. Starowolskiej dla pojazdów jadących z kierunku od ul. Królowej Jadwigi (zamknięcie przy skrzyżowaniu z ul. 28 Lipca 1943 r.) objazd poprowadzony zostanie od strony ul. Królowej Jadwigi do ul. Księcia Józefa przez rondo Chełmskie, ul. Chełmską, ul. Rzepichy, ul. Orlą (mogą wystąpić chwilowe wstrzymania w ruchu w związku z przecięciem trasy wyścigu).

W okolicy ul. Na Błoniach zostaną zamknięte ciągi piesze i rowerowe.

Zmiany w komunikacji miejskiej:

  • linia 102 – będzie kursować na swojej stałej trasie. Mogą nastąpić chwilowe wstrzymania autobusów na ul. Orlej;
  • linia 134 – będzie kursować na trasie czasowo zmienionej: od zoo do przystanku „Słonecznikowa” bez zmian, następnie ul. Piastowską do Cichego Kącika. Przystanek końcowy i początkowy „Cichy Kącik” będzie zlokalizowany na pętli. Ponadto, autobusy jadące w kierunku zoo zatrzymają się dodatkowo na przystanku przelotowym na ul. Piastowskiej (dla linii 102);
  • linia 152 – będzie kursować na trasie czasowo zmienionej: od alei Przyjaźni do ulicy Piłsudskiego bez zmian, następnie al. Mickiewicza, ul. Czarnowiejską, Nawojki, Piastowską, Królowej Jadwigi i dalej bez zmian do cmentarza Olszanica. Na zmienionym odcinku trasy linia zatrzymywać się będzie na przystankach: „Muzeum Narodowe” (na al. Mickiewicza, w kierunku cmentarza Olszanica), „Czarnowiejska”, „Miasteczko Studenckie AGH” (w obu kierunkach jak dla linii 159) i „Cichy Kącik”;
  • linia 192 – będzie kursować na trasie czasowo zmienionej: od Czyżyn Dworca do al. Mickiewicza bez zmian, następnie ul. Czarnowiejską, Nawojki, Piastowską, Królowej Jadwigi i dalej bez zmian do Chełmu. Na zmienionym odcinku trasy linia zatrzymywać się będzie na przystankach: „Czarnowiejska”, „Miasteczko Studenckie AGH” (w obu kierunkach jak dla linii 159) i „Cichy Kącik”;
  • linia 252 – będzie kursować na trasie czasowo zmienionej: od os. Podwawelskiego do al. Krasińskiego bez zmian, następnie al. Mickiewicza, ul. Czarnowiejską, Nawojki, Piastowską, Królowej Jadwigi i dalej bez zmian do Kraków Airport. Na zmienionym odcinku trasy linia zatrzymywać się będzie na przystankach: „Muzeum Narodowe” (na al. Mickiewicza, w kierunku Kraków Airport), „Czarnowiejska”, „Miasteczko Studenckie AGH” (w obu kierunkach jak dla linii 159) i „Cichy Kącik”;
  • linie 209, 218, 226, 258 – będą kursować na swoich stałych trasach. Mogą nastąpić chwilowe wstrzymania autobusów na drogach poza Krakowem.

Rozkłady wyżej wymienionych linii nie zostaną zmienione.

Zasady zachowania ważności biletów okresowych:

Bilety okresowe wykupione na linie nr 134, 152, 192 i 252 zachowują ważność na trasach stałych i zmienionych tych linii.

ok, krakow.pl

zdjęcie tytułowe / fot. Pixabay