W sobotę Olga Tokarczuk w Krakowie

Olga Tokarczuk / fot. Facebook Olgi Tokarczuk

To będzie prawdziwe szaleństwo. W sobotę Olga Tokarczuk spotka się z czytelnikami w Krakowie.

Polska noblistka pojawi się w naszym mieście na specjalne zaproszenie Conrad Festival i Wydawnictwa Literackiego.

Będzie to drugie spotkanie Tokarczuk z czytelnikami w kraju od momentu otrzymania nagrody Nobla. W niedzielę przyjechała do Wrocławia, gdzie przywitał ją tłum fanów. Nie wszyscy chętni dostali się na spotkanie, więc przed budynkiem Narodowego Forum Muzyki postawiono telebim na którym transmitowano spotkanie.

Jak będzie w Krakowie i gdzie odbędzie się spotkanie? Takich informacji organizatorzy spotkania jeszcze nie podali. Ale juz teraz można się spodziewać, że zainteresowanie będzie ogromne. Kraków kocha książki.

Conrad Festival odbywa się w tym roku po raz 11. Impreza rozpoczęła się w poniedziałek w Pałacu Czeczotka, gdzie potrwa do najbliższej niedzieli włącznie.

Pisarka odnajdzie się w Krakowie w doborowym towarzystwie, bo gośćmi tegorocznej edycji Conrad Festival są m.in.: laureatka National Book Critics Circle Award, Chimamanda Ngozi Adichie, redaktor „Le Monde diplomatique”, Mona Chollet, czy Andrew Smith, który jest dziennikarzem muzycznym i pisarzem. Jego „Księżycowy pył” został uznany przez „Timesa” za jedną z najlepszych książek pierwszej dekady XXI wieku.

wm

Zobacz także