W sobotę osoby po czterdziestce będą mogły przebadać się na pikniku w Wieliczce

Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia i Kopalnia Soli „Wieliczka” zapraszają w sobotę, 24 lipca 2021 r. w godzinach 12-18 na piknik profilaktyczny przy Tężni Solankowej.

– Organizujemy piknik, aby przypomnieć mieszkańcom Małopolski, jak ważna jest profilaktyka i badania okresowe, o których zapomnieliśmy albo na które nie mieliśmy czasu podczas długich miesięcy epidemii koronawirusa – zaprasza Elżbieta Fryźlewicz-Chrapisińska, dyrektor Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Krakowie. – To był czas, kiedy odkładaliśmy profilaktyczne badania i rutynowe wizyty u lekarza. Teraz jest czas, żeby to wszystko nadrobić – zaznacza.

W trakcie pikniku będzie można skorzystać z prostych badań diagnostycznych: pomiaru ciśnienia, poziomu cukru (Specjalistyczne Centrum Diagnostyczno-Zabiegowe Medicina). Swój stan zdrowia będzie można skonsultować z diabetologiem, internistą i pulmonologiem. Dietetyk obliczy BMI, sprawdzi skład masy ciała i jeśli będzie to konieczne podpowie, jak zmienić złe nawyki żywieniowe. Kobiety w wieku 50 – 69 lat będą mogły skorzystać bez skierowania z badania piersi  w mammobusie. Krakowskie pogotowie nauczy chętnych udzielania pierwszej pomocy.   

Piknik profilaktyczny sobota 24 lipca, godz. 12-18, przy Tężni Solankowej Kopalni Soli „Wieliczka”.

Najnowsze

Co w Krakowie