W sobotę pogrzeb 20-letniej Justyny Stochel. Dzielna dziewczyna przegrała nierówną walkę z rakiem

Ta historia chwyciła nas wszystkich za serca. W sobotę w Limanowej odbędzie się pogrzeb 20-letniej Justyny Stochel, która odeszła po długiej walce z chorobą.

W walce o życie kciuki za Justynę trzymała cała Polska. Dziewczyna trafiła do szpitala z bólami głowy i wymiotami. Wyniki badań były szokujące. Okazało się, że dziewczyna ma guza pnia mózgu.

Jak informuje Gazeta Krakowska, młodziutka dziewczyna trafiła wówczas na salę operacyjną, ale guza nie udało się wyciąć w całości, zaś operacja zakończyła się niedowładem prawej strony ciała. Justyna przeszła potem radioterapię i chemioterapię.

Potem limanowianka przeszła ciężkie leczenie: radioterapię i chemioterapię. Przechorowała całe liceum. Po wyjściu ze szpitala w rok nadrobiła 3 lata, na co nauczyciele patrzyli z podziwem. Leczenie przynosiło rezultaty. Wydawało się, że Justyna pokonała raka. Powoli zaczynała żyć jak zwyczajna nastolatka. Uczyła się do matury, bawiła na studniówce i marzyła o studiach – czytamy w portalu Limanowa.pl. Niestety, w lutym ubiegłego roku badania kontrolne wykazały nawrót choroby.

Rodzina zbierała pieniądze na operację w Monterrey w Meksyku, gdzie specjalizują się w leczeniu guzów mózgu. Internauci stanęli na wysokości zadania – 11 tysięcy osób uzbierało ponad 800 tysięcy złotych. Niestety, Justyny nie udało się uratować.

Pogrzeb odbędzie się sobotę, 25 stycznia. O godz. 13:30 w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej odprawiona zostanie żałobna Msza święta. Po Eucharystii nastąpi odprowadzenie na cmentarz komunalny i dalsza część obrzędów pogrzebowych.

Rodzina Zmarłej prosi o nieskładanie kondolencji.

ms

Najnowsze

Co w Krakowie