W środę, 17 czerwca pierwsze loty międzynarodowe z Balic

fot. Kraków Airport

Od wtorku 16 czerwca możliwe są loty międzynarodowe. Pierwsze samoloty lecące poza granice Polski wystartują z Balic w środę 17 czerwca. W jutrzejszym rozkładzie lotów krakowskiego lotniska pojawiły się rejsy Wizz Aira i Lufthansy. Od lipca na szeroką skalę zacznie latać z Krakowa Ryanair.

Od dziś (16 czerwca) dozwolone są loty do innych krajów. W rozkładzie krakowskiego lotniska wprawdzie widnieją rejsy do Birmingham, Londynu, Doncaster, Eindhoven, (Wizz Air) i Frankfurtu (Lufhansa), ale zostały odwołane. Za to na jutro (17 czerwca) zapowiadane są rejsy, których jak do tej pory nie odwołano.

Pierwszym rejsem będzie najprawdopodobniej lot do Londynu (Wizz Air, godz. 6.05). Następny kierunek to Kijów (Wizz Air, godz. 7.10), a potem Frankfurt (Lufthansa, godz. 10.10). W środowym rozkładzie lotów jest także Oslo (Wizz Air, godz. 12,35), Londyn (Wizz Air, godz. 18.20), Billund (Wizz Air, godz. 20.00).

Widać więc, że jako pierwszy większą liczbę rejsów z Balic uruchamia Wizz Airr. Ryanair, który zapowiadał wznowienie lotów w drugiej połowie czerwca, ale teraz przedstawiciele irlandzkich linii lotniczych mówią 1 o lipca, choć pierwsze rejsy mogą być jeszcze w tym miesiącu.

Ryanair zaczyna latać z Balic. Sprawdź, gdzie i kiedy możemy polecieć. Cała siatka połączeń z Krakowa

Otwarcie nieba dla samolotów latających z innych krajów dotyczy tylko obszaru Unii Europejskiej i Europy. Podróże drogą powietrzną do innych państw na razie są niemożliwe. Rząd nie podaje terminu, kiedy i te ograniczenia zostaną zniesione.

GS

Zobacz także