W święta rusz się z domu. Co można zrobić w Krakowie? [spis atrakcji]

Można siąść za stołem i przed dwa dni wciągać mazurki. Ale można też sprawdzić poniższy spis atrakcji, wybrać coś dla siebie i urozmaicić sobie święta. Rzućcie okiem, może znajdziecie coś dla siebie.

Od piątku w Arsie trwa kolejna edycja „Sztuki za siódemkę”! Na naszych ekranach ponownie zagoszczą największe kinowe perełki, kultowe filmy, hity ostatnich miesięcy, jak również nie grane przez nas wcześniej tytuły, które na pewno was zachwycą. A to wszystko jak zawsze w promocyjnej cenie. Zobaczymy zatem m.in. włoski hit „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, oscarowe „Uciekaj!” czy wzruszającą „Maudie” z Sally Hawkins i Ethanem Hawke w rolach głównych. Szczegóły repertuaru znajdziecie na stronie kina.

Wielki Tydzień w Krakowie niezmiennie kojarzy nam się z festiwalem Misteria Paschalia. To już tradycja, że w tym wielkanocnym czasie słuchamy muzyki dawnej, między innymi w przestrzeniach pięknych kościołów. Nie inaczej będzie tym razem. Najbliższe dni stoją pod znakiem muzyki George’a Frederica Haendla. 

W Niedzielę Wielkanocną w o godz. 20.30 w kościele oo. Pijarów odbędzie się koncert „Alleluja dla Jana Pawła II”. Występ dedykowany Janowi Pawłowi II będzie pełen nowych, jazzowych aranżacji utworu „Alleluja”, w jego rozmaitych odsłonach. Usłyszymy zatem jazzowe aranżacje utworu „Alleluja” autorstwa Leonarda Cohena, utworu „Alleluja I Love Her So” autorstwa Raya Charlesa czy też „Alleluja” wykonywanego podczas Eurowizji w 1979 roku przez zwycięski zespół Gali Atari & Milk & Honey. No i najważniejsze – kto wystąpi? Będą to artysta telewizyjnego programu „Jaka to melodia” Marcin Jajkiewicz (śpiew) wraz z Anną Bystroń-Jajkiewicz (słowo), przy akompaniamencie jazzowego bandu (Prestige Chamber Orchestra).

W Wielkanocny Poniedziałek na ekranie Kina Mikro zobaczymy przedpremierowo film „Maria Magdalena”. W rolach głównych występują hollywoodzkie gwiazdy – Jezusa gra Joaquin Phoenix a Marię Magdalenę – Rooney Mara. Biblijna biografia opowiada historię Marii, młodej kobiety, szukającej nowej drogi życia. Skrępowana hierarchią i obyczajowością swych czasów, Maria przeciwstawia się swej tradycjonalnej rodzinie i dołącza do nowego społecznego ruchu kierowanego przez Jezusa z Nazaretu. Wkrótce odnajdzie tam dla siebie miejsce, znajdując się w sercu podróży wiodącej do Jeruzalem. Seans w sam raz na święta! Początek godz. 18.15.

Z kolei Multikino w drugi dzień świąt zaprasza na film dokumentalny z cyklu „Wystawa na ekranie”. Tym razem będzie to „Teatro alla Scala. Cudowna świątynia opery” – film poświęcony jednej z najbardziej ekskluzywnych świątyń muzyki i sztuk scenicznych na świecie. To miejsce, w którym sztuka operowa jest tworzona, wykonana i doświadczona w całej pełni od 250 lat. Działalność Teatro alla Scala w Mediolanie zainaugurowano w 1778 roku. Film opowiada historię teatru, który bardziej niż jakikolwiek inny związany jest z największymi nazwiskami w historii muzyki. Seans dokładnie o godz. 18.00.

rs, krakow.pl

zdjęcie tytułowe / fot. Jan Musiał

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie