„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

W Tauron Arenie Kraków jednak powstanie szpital tymczasowy

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Jak ustaliła „Gazeta Krakowska”, w hali widowiskowo-sportowej powstanie placówka tymczasowa dla pacjentów z koronawirusem. Będzie gotowa w połowie listopada.

– Rozpoczęliśmy prace nad przygotowaniem dwóch szpitali tymczasowych w Małopolsce. Pierwszy zostanie zaaranżowany na terenie Tauron Areny Kraków, kolejny chcemy utworzyć w Krynicy-Zdroju – powiedział „Gazecie Krakowskiej” Wojciech Ignacok, prezes Tauronu, firmy, która pomaga w uruchomieniu placówek.

Przy Tauron Arenie Kraków funkcjonuje już punkt pobierania wymazów do testów na obecność koronawirusa. Według informacji TVP Kraków szpital polowy powstanie w małej hali Tauron Areny, a zarządzać tymczasową placówką będzie Szpital im. Stefana Żeromskiego.

Wcześniej ministerstwo zdrowia utworzyło dwa szpitale tymczasowe w Krakowie: w budynkach przy ulicy Kopernika i Botanicznej oraz w hali EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej.

Przed miesiącem pisaliśmy o możliwym scenariuszu budowy szpitala tymczasowego w Tauron Arenie. Wówczas Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie w wypowiedzi dla TVN24 zasugerował, że należałoby zastanawiać się na wyborem jakiejś szkoły, hali widowiskowej, może Tauron Areny w związku z brakiem miejsc dla chorych.

Wówczas przedstawiciele rządu przekonywali, że miejsc w szpitalach nie brakuje. Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej o zaostrzeniu obostrzeń pandemicznych przedstawił nawet dane, z których wynikało, że blisko 60 proc. łóżek covidowych jest wolnych.

(ko)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca