W Tauron Arenie otwarto Dziecięcą Przystań dla najmłodszych Ukraińców

Zajęcia sportowe, animacje dla najmłodszych, miejsce odpoczynku – to wszystko będzie czekać na dzieci i ich opiekunów z Ukrainy w Dziecięcej Przystani, która już od wtorku będzie działać w TAURON Arenie Kraków. Zgłoszenia są przyjmowane pod numerem telefonu 146 146 146, przez formularz internetowy albo osobiście w TAURON Arenie Kraków.

– Inwazja Rosji w Ukrainie doprowadziła do tysięcy ludzkich tragedii i ogromnych zniszczeń. Dziś i w najbliższych miesiącach musimy wykazać się dobrą wolą, empatią oraz zdać egzamin z solidarności wobec tych, którzy schronienia szukają w naszym kraju – powiedział Artur Michałowski, p.o. prezesa zarządu TAURON Polska Energia. – W TAURONIE włączamy się w pomoc dla Ukrainy na wiele sposobów, od udzielenia wsparcia finansowego dla organizacji pozarządowych, przez uproszczenie i przyspieszenie procedur klienckich dla obywateli Ukrainy, po inicjatywy pracowników, którzy pomagają w swoich miejscowościach. W TAURON Arenie Kraków dzieci z Ukrainy znajdą doświadczonych pedagogów i psychologów oraz ciepły posiłek. TAURON zabezpieczy logistykę, obsłuży infolinię, zadba o porządek, wielu naszych pracowników już teraz deklaruje chęć osobistego włączenia się w pomoc w postaci wolontariatu oraz przez zbiórkę najpotrzebniejszych darów – dodał Michałowski.

Bezpłatne zajęcia w Dziecięcej Przystani będą organizowane od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00-16:00, dla trzech grup wiekowych: 0-3 lat, 4-6 lat i 7-10 lat. Opiekę zapewni wyspecjalizowany personel, w tym osoby posługujące się językiem ukraińskim. W czasie zajęć opiekunowie będą mogli zostać w TAURON Arenie Kraków ze swoimi dziećmi.

– W obliczu narastającego konfliktu w Ukrainie krakowianie stanęli na wysokości zadania i na różne sposoby pomagają poszkodowanym przez wojnę sąsiadom. W mieście, w którym najliczniejszą mniejszość są obywatele Ukrainy, nie jest to zaskoczeniem – powiedział Andrzej Kulig, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej i Komunalnej. – Dziś w TAURON Arenie Kraków rozpoczynamy realizację kolejnego projektu, czyli Dziecięcej Przystani, która będzie miejscem opieki i aktywności dla dzieci do 10 roku życia. Zależy nam na tym, aby najmłodsi Ukraińcy, którzy przeżywają ogromną traumę mogli aktywnie spędzać czas w bezpiecznym i atrakcyjnym miejscu. Zapewnimy im profesjonalną opiekę oraz zajęcia i mamy nadzieję, że choć na chwilę uda nam się odciągnąć ich myśli od tego co przeżyli w ostatnich dniach – dodał.

 

(JS)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie