W ten weekend nie będzie czasu na nudę! Oto kulturalne propozycje

Melancholijny powrót do lat 80. i 90., liryczny recital, warsztaty improwizacji teatralnej, a może kino? W najbliższy weekend nie będziecie mieli czasu na nudę! W centrum miasta i w Nowej Hucie szykuje się wiele atrakcyjnych wydarzeń! Zaplanujcie z nami kulturalny czas wolny!  

W sobotni wieczór w Nowej Hucie odbędzie się niezwykłe plenerowe widowisko teatralne „Nowohucka telenowela”. Będzie to historia dzielnicy z perspektywy kobiet. Na podstawie sześciu reportaży Renety Radłowskiej twórcy budują kolaż portretów nowohucianek. Historie będą i śmieszne, i tragiczne. Stworzą damski pejzaż miasta, które powstało z niczego, dopiero 70 lat temu. Polecamy Wam, bądźcie na alei Róż w sobotę o godz. 20.

Pozostajemy nadal w Nowej Hucie! W niedzielę odbędzie się koncert z serii wakacyjnych plenerowych występów – Nuty z Huty. Leszek Wójtowicz wystąpi z lirycznym recitalem autorskim „Moja Litania”. To artysta związany od lat z Piwnicą pod Baranami poeta, pieśniarz, gitarzysta i autor muzyki. Pierwszy recital autorski „Niepewna pora” przedstawił krakowskiej publiczności w listopadzie 1980 r. Polecamy!

Miłośnicy retro klimatów powinni wybrać się w niedzielę do Forum Przestrzenie. O godz. 17 zagra duet Wczasy, który łączy w swojej muzyce polską zimną falę z synth-popowymi przebojami w stylu lat 80. i 90. Mocne, emocjonalne polskie teksty, przebojowość, autorskie teledyski i żywiołowe koncerty sprawiły, że o Wczasach zrobiło się ostatnio głośno wśród fanów polskiej muzyki alternatywnej. 

A w weekend możecie również obejrzeć ciekawe spektakle w ramach Festiwalu Teatrów Nieinstytucjonalnych STEN. W piątek wydarzenie rozpocznie Teatr Proscenium ze spektaklem„Zaśpiewam Wam com tam … Miau!” na ul. Dolnych Młynów 10 (nad klubem Zet Pe Te). W niedzielę o godz. 19 możecie wziąć udział w warsztatach improwizacji teatralnej. Zarówno amatorzy, jak i młodzi aktorzy są na nie zaproszeni do Teatru Zależnego przy ul. Kanoniczej. Pełen program spektakli i wydarzeń towarzyszących znajdziecie na stronie festiwalu, który potrwa do 2 września.

W piątek rusza ostatni już tydzień Letniego Taniego Kinobrania pod Baranami! Co możecie nadrobić w końcówce wakacji? Na ekranie pojawi się głośna „Wieża. Jasny dzień” Jagody Szelc, pełna ponadnaturalnego, wręcz magicznego myślenia o otaczającym nas świecie, nagrodzona na Festiwalu w Gdyni jako najlepszy debiut 2017 roku. Wiele emocji wywoła także „Fuga” Agnieszki Smoczyńskiej – twórczyni docenionych za granicą „Córek dancingu” – ze znakomitą rolą Gabrieli Muskały. Kino Pod Baranami zaprasza na wycieczkę do rzadko uczęszczanej części Włoch, ukazanej we wstrząsającym filmie „Dogman” Matteo Garrone. Okazją do odwiedzenia dalekiej, skandynawskiej północy jest niewątpliwie seans fenomenalnego dzieła wielkiego Ingmara Bergmana – „Fanny i Alexander”. Sprawdźcie godziny seansów na stronie kina!

d.c./kraków.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie