W tunelach trasy Łagiewnickiej powstaną drogi dla rowerów [video]

Musisz przeczytać

Budowa trasy Łagiewnickiej większości krakowian kojarzy się z szeroką drogą dla samochodów i nową linią tramwajową. Ale w ramach tej inwestycji powstanie ponad 3 km wydzielonych ścieżek rowerowych i tyle samo ciągów pieszo-rowerowych. Część dróg dla rowerów znajdzie się w tunelach trasy Łagiewnickiej.

Ścieżki rowerowe powstają na całym ciągu trasy Łagiewnickiej. Łącznie to ponad 3 km ścieżek rowerowych i ponad 3 km ciągów pieszo – rowerowych. Nowe, dwukierunkowe ścieżki rowerowe zostaną odpowiednio wydzielone i oznakowane. W obrębie skrzyżowania z linią kolejową i ul. Zakopiańską ciągi rowerowe zostały poprowadzone w tunelach.

Na ukończeniu jest wykonywanie całego układu ścieżek rowerowych wzdłuż ul. Witosa. Układ ścieżek rowerowych będzie wyprowadzony w kierunku ul. Totus Tuus. Ten układ drogowy dla rowerzystów będzie oddany do końca wakacji. – Wzdłuż ul. Zakopiańskiej wykonano część ścieżek rowerowych i najdalej do października ścieżki w tym rejonie powinny zostać zakończone. Z kolei na ul. Rostworowskiego, chcemy oddać mieszkańcom zarówno ciągi piesze, rowerowe jak i układ drogowy do końca wakacji – zapowiada Krzysztof Migdał, inżynier kontraktu ze spółki Trasa Łagiewnicka.

Teren nad tunelem, który przebiega pomiędzy ul. Zakopiańską a ul. Pszczelną, będzie zagospodarowany w formie obiektów rekreacyjnych. Także na nim zostaną wydzielone ścieżki rowerowe i ciągi piesze. Nowa infrastruktura rowerowa zostanie połączona z istniejącymi ścieżkami. Rowerzyści będą mieli do dyspozycji także zadaszony parking na 100 jednośladów i punkt do samodzielnych napraw rowerów. Te obiekty zostaną zlokalizowane w rejonie pętli na Kurdwanowie.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca