W tym roku nie będzie Parady Smoków

To miała być 20. jubileuszowa Parada Smoków. Miała być połączona z obchodami 75-lecia Teatru Groteska. Z powodu epidemii koronawirusa Parada Smoków została odwołana.

Co roku pochód smoków ulicami Krakowa gromadził tłumy krakowian i turystów. W tym roku Parada Smoków planowana była na koniec maja. Niestety – została odwołana.

„Dzisiaj, z bólem ale i zrozumieniem towarzyszących okoliczności, tegoroczną jubileuszową Paradę Smoków musimy odwołać. Największa w naszych wyobrażeniach Parada Wszystkich Parad Anno Domini 2020, połączona ze spektakularnym, pirotchniczno-świetlno-laserowym i muzycznym przedstawieniem nie odbędzie się. I jedyne, na co wciąż pozostaje nam liczyć to… bezpieczne czasy dla nas wszystkich i nadzieja na przetrwanie kultury i środowiska artystycznego. Dlatego dzisiaj nie żegnamy się z Wami; mówimy jedynie DO ZOBACZENIA!” – czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej Teatru Groteska. Podpisał je Adolf Weltschek, twórca i reżyser Pardy Smoków, dyrektor Teatru Groteska w Krakowie.

Jak twierdzi dyrektor Weltschek, tegoroczne spotkanie miało być wieczornym „the best of Parada”. Przypomina, że z każdym kolejnym rokiem Parada Smoków wzbogacała się o nowe atrakcje i efekty. Do Parady dołączył Smoczy Rodziny Piknik, konkurs na artystyczne wizerunki Smoków i wreszcie niespotykane dotąd w Krakowie wielkie widowisko, łączące efekty pirotechniczne, muzykę, światło i kurtyny wodne. „Przez wszystkie lata te wieczorne spektakle, w których główne role odgrywały wielkogabarytowe smoki z całej Europy, w zapierającej dech scenerii wiślanych bulwarów obejrzało ponad milion widzów!” – podkreślił twórca Parady Smoków.

Na zwiększenie tej liczby trzeba będzie poczekać rok…

GS

… Ale przypominamy, jak było w poprzednich latach…

Parada Smoków

Zdjęcie 1 z 20

Najnowsze

Co w Krakowie