W weekend krakowskie święto motoryzacji. Szykujcie się na mocne wrażenia!

fot. materiały prasowe

W najbliższy weekend w EXPO Kraków startuje Moto Show – impreza przez wielu nazywana krakowskim świętem motoryzacji. Organizatorzy przekonują, że program wydarzenia jeszcze nigdy nie był tak bogaty.

Na gości czekają dwa dni pokazów ekstremalnej jazdy, spotkania z gwiazdami, technologiczne nowinki i legendarne klasyki. Jedno jest pewne – mocne wrażenia gwarantowane.

Tradycja i nowoczesność

Wśród wystawców tegorocznego Moto Show zaprezentują się przedstawiciele koncernów samochodowych z ekspozycjami najnowszych modeli, dostępnych na rynku. Idąc
z duchem czasu na stoiskach pojawią się auta elektryczne, na czele z wciąż mało znaną w Polsce Teslą Model 3.

Ciekawie zapowiada się pokaz niedostępnego dotychczas na naszym rynku elektrycznego SUV-a Hyundai Kona Electric. Auto wyposażone jest w 136-konny silnik elektryczny, zapewniający przyspieszenie do 100 km/h w 9,7 s i jazdę bez doładowania na dystansie do 290 km.

Kierowców szukających nieco tańszych, niskoemisyjnych pojazdów może zainteresować dwuosobowy czterokołowiec EASY.

W ofercie wystawców dominować będą znane marki z nowymi modelami. W grupie nowości jest też Megane R.S. z serii Trophy. Dla osób które lubią śmiały design zaprojektowano będący już w sprzedaży najnowszy crossover Lexusa. Wzrok przyciągnie z pewnością nowy model Mazdy 3.

Zaprezentowane zostaną dostępne już w Krakowie BMW Alpina oraz najnowsze Mercedesy, Porsche, Audi i Subaru. Organizatorzy nie zapomnieli o miłośnikach jednośladów. Wśród nich znajdą się m.in. motocykle Harley-Davidson.

Bolidy i prototypy

W sektorze Motorsport Show odbędą się wystawy samochodów sportowych i wyścigowych, w tym bolidów oraz prototypów aut sportowych. Dodatkową tegoroczną atrakcją dla zwiedzających targi będzie możliwość przejażdżki unikatowymi markami, m.in. Aventador, Ferrari, Porsche czy Corvetta.

Jak show, to show

Drift, stunt, wyścigi! Jedno jest pewne Strefa Pokazów będzie miejscem dla osób o mocnych nerwach. Mistrzowie ekstremalnej jazdy przez dwa dni będą prezentować swoje umiejętności na specjalnym torze przed EXPO Kraków. Poza głośnymi pokazami w wykonaniu Turbo-Works Drift Team, będzie można podziwiać precyzję aut zatrzymujących się przy pełnych obrotach w wyznaczonych punktach czy uderzających w ogromną, zawieszoną nad torem jazdy piłkę. Na motocyklu zaprezentuje się stunter nowego pokolenia Damian Bojdoł. Dwukrotny Mistrz Polski i Wicemistrz Świata w MTB STUNT (stunt na rowerze), który da popis na Kawasaki zx6r 636.

Legendy PRL-u

W specjalnej Strefie Legend PRL-u do obejrzenia będzie około 50 klasyków z duszą, czyli Warszawy, Syrenki, Skody, Polonezy, Trabanty, Dacie, Wartburgi i Wołgi, czy polskie Fiaty.

Dwudniowa impreza startuje w sobotę, 18 maja o godz. 11.00 i potrwa do niedzieli, do godz. 18.00. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Zobacz także