Weekendowy „urobek” Straży Miejskiej. Ponad 200 osób złapanych i ukaranych

224 mandaty karne na kwotę 33 200 złotych – to efekt weekendowych działań Straży Miejskiej w centrum Krakowa. Kary nakładano głównie za spożywanie alkoholu w miejscach objętych zakazem, zaśmiecanie i zanieczyszczanie miejsc publicznych, zakłócanie porządku i odpoczynku nocnego, wybryki chuligańskie i nieobyczajne.

Podczas ostatniego weekendu kontrole prowadzone były w ścisłym centrum Krakowa, szczególnie w rejonie Bulwaru Czerwieńskiego, Placu na Groblach, a także na Kazimierzu. Strażnicy miejscy stwierdzili 319 wykroczeń, nałożyli 224 mandaty karne na kwotę 33 200 złotych, pouczyli 83 osoby, a 12 spraw skierowali do sądu. „Podejmowane interwencje dotyczyły najbardziej uciążliwych dla mieszkańców czynów zabronionych: spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem, zaśmiecania i zanieczyszczania miejsc publicznych, zakłócania porządku i odpoczynku nocnego, wybryków chuligańskich i nieobyczajnych” – informuje Straż Miejska.

Dodatkowo funkcjonariusze SM reagowali na naruszenia przepisów uchwały o parku kulturowym „Stare Miasto” oraz „Kazimierz ze Stradomiem”. Zwracali  szczególną uwagę na nielegalny handel, niedozwoloną reklamę, nagabywanie przechodniów oraz wszelkie wykroczenia popełniane przez kierujących hulajnogami i rowerami.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie