W Zakopanem nie tylko Sylwester Marzeń. Burdy, bójki i ranny policjant

Policjanci podsumowali noc sylwestrową w Zakopanem. O ile na imprezie organizowanej przez TVP było spokojnie, to poza nią dochodziło do awantur i bójek. Jeden policjant został ranny.

– W operacji policyjnej „SYLWESTER 2021” zaangażowanych było ponad 300 policjantów z całej małopolski. W tą wyjątkową noc wspierali nas również funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei oraz Strażnicy Miejscy. Nowy Rok w Zakopanem na Równi Krupowej przywitało około 40 tysięcy turystów – informuje zakopiańska policja.

Na „zakopiance” policjanci z małopolskiej drogówki dbali o bezpieczny dojazd turystów na koncert Sylwestrowy. W Zakopanem i miejscowościach turystycznych powiatu tatrzańskiego ponad 300 policjantów dbało o ich bezpieczeństwo. Znaczne siły policyjne zgrupowane zostały bezpośrednio w rejonie sceny na Równi Krupowej jak i centrum Zakopanego. W zabezpieczeniu imprezy oraz utrzymaniu porządku w powiecie wspierali nas strażnicy Ochrony Kolei, strażnicy miejscy, druhowie Straży Pożarnej oraz liczna służba ochrony. W kulminacyjnym momencie przed sceną znajdowało się około 14 tysięcy osób, natomiast na Równi Krupowej dodatkowo bawiło się blisko 25 tysięcy osób.

– Podczas imprezy masowej nie odnotowaliśmy poważniejszych zdarzeń. Natomiast poza imprezą w rejonie Krupówek i na obrzeżach miasta dochodziło do licznych awantur i bójek z udziałem turystów, którzy niestety przesadzili z alkoholem. Zdarzenia te nasiliły się po godzinie 1.00, kiedy zakończył się koncert. W powiecie tatrzańskim od 18.00 do 3.00 odnotowaliśmy, aż 107 różnego typu interwencji – podaje zakopiańska policja.

Wielu osobom policjanci pomagali odnaleźć miejsce zakwaterowania, a innych przypadkach zatrzymywali do wytrzeźwienia ratując przed wyziębieniem. Nie obyło się od nałożenia 21 mandatów karnych, skierowania 3 wniosków o ukaranie do sądu oraz zatrzymaniu kilku osób. Podejrzane są m.in o: znieważenie i atak wobec interweniujących policjantów, posiadanie substancji zabronionych, jazdę w stanie nietrzeźwości, bójki i uszkodzenia ciała. Teraz zatrzymani trzeźwieją, a niebawem usłyszą zarzuty.

– Kilkanaście zatrzymanych osób, ponad sto interwencji, ranny policjant i fałszywy alarm o podłożonym ładunku podczas koncertu to bilans tylko kilku godzin sylwestrowej nocy. Do wczesnych godzin porannych policjanci podejmowali kolejne liczne interwencje wobec mocno pijanych i agresywnych sylwestrowiczów, którzy wszczynali burdy w centrum Zakopanego, ale i w innych miejscowościach powiatu tatrzańskiego – podsumowuje policja.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie