W Zakopanem powstała najbrzydsza budowla w Polsce! Są też dwa potworki z Krakowa

W takich przypadkach cała zabawa związana z konkursem traci sens, bo zwycięzca jest tak pewny jak w wyścigu fiata pandy z ferrari. Najbrzydszą budowlą roku została wybrana przebudowa willi Monte w Zakopanem.
 
„Ta kandydatura wprost 'zmiażdżyła’ konkurencję. Tegoroczna edycja organizowanego już 11 lat plebiscytu była wyjątkowa. Obnażyliśmy niemal wszystkie grzechy polskiej architektury. Dotknęliśmy m.in. takich problemów jak nieudolne przebudowy zabytków, ignorowanie kontekstu, gigantomanię, wykorzystywanie słabej jakości materiałów, samowolki budowlane czy przedstawianie wizualizacji, nie mających nic wspólnego z rzeczywistością. W tym roku oddaliście prawie 25 tysięcy głosów!” – podaje portal Bryla.pl, organizator konkursu.
 

Mamy to! Makabryłą 2017 została przebudowa willi Monte w Zakopanem. Kto jeszcze znalazł się na podium?

Posted by BRYŁA on Monday, March 26, 2018

 
Przebudowa willi Monte zdobyła aż 12658 głosów. Budynek znajduje się w Zakopanem na skrzyżowaniu ulic Zaruskiego i Ogrodowej. W październiku 2015 r. niszczejąca willa trafiła na licytację komorniczą i została przebudowana, a dokładniej to kuriozalnie rozbudowana.

Efekt jest tak paskudny, że wypala oczy, a cały budynek może być pomnikiem drwiny z prawa panującego w Polsce.

Do konkursu nominowanego też dwa obiekty znajdującego się w Krakowie. Ósme miejsce zajęła stacja Kraków-Podgórze, która otrzymała 848 głosów. Obiekt nie dość, że razi kolorami, to dodatkowo wytknięto mu błędy w funkcjonalności.

Pozycję niżej uplasował się biurowiec Spirydion w Krakowie, który otrzymał 593 głosy. „Głównym zarzutem było 'rozminięcie się z prawdą’. Na wizualizacjach obiekt prezentował się zupełnie inaczej” – podają autorzy konkursu.

fot. bryla.pl

 

uh

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie