Wakacje w Krakowie – na kąpieliskach i koncertach plenerowych. Jest plan na jedno wielkie wydarzenie

Musisz przeczytać

Nowe kąpieliska, cykliczne koncerty plenerowe – to pomysły na wakacje w Krakowie. Z okazji 500-lecia zawieszenia dzwonu Zygmunta Wawelu planowane jest zorganizowanie wielkiego wydarzenia, w którym będą mogli uczestniczyć mieszkańcy i turyści.

O planach miasta na nadchodzące wakacje mówił prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, w internetowym wywiadzie wyemitowanym na Facebooku miasta Krakowa. – Ten sezon będzie już w miarę normalny, choć trudno to powiedzieć tak na sto procent – powiedział prezydent miasta.

Planujemy na przykład cykl koncertów na zewnątrz, w zieleni, bo w wewnątrz budynków nadal nie można organizować imprez. Chcemy zorganizować spektakularne wydarzenia, przynajmniej jedno większe – na 500-lecie dzwonu Zygmunta. Na razie nie jestem w stanie powiedzieć, jak to będzie wyglądać – zaznaczył prezydent.

Na wakacje zostaną otwarte także kąpieliska. Drugie na Bagrach będzie nosić nazwę „Mała Chorwacja”. Super atrakcją, zwłaszcza dla mieszkańców Nowej Huty, ma być nowe kąpielisko w Przylasku Rusieckim.

Miasto liczy także na to, że w wakacje normalnie będą już funkcjonować muzea.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca