Wakacyjny rekord Kraków Airport. Blisko 800 tys. obsłużonych pasażerów!

Kraków Airport

Niemal 785,6 tys. pasażerów obsłużyło w lipcu lotnisko w Balicach. To 26-procentowy wzrost w porównaniu do analogicznego okresu w 2018 roku. W sumie, od początku roku z krakowskiego portu lotniczego skorzystało prawie 4,6 mln. osób, czyli o 777  000 więcej niż w tym samym czasie przed rokiem.

Zdaniem władz lotniska, w tym okresie sporym powodzeniem cieszą się „letnie” kierunki. Pasażerowie chętnie wybierają połączenia do miast Włoch, Hiszpanii czy południowej Francji, a także „lotowskie” połączenie na Mazury.

– Jesteśmy na półmetku wakacji. Dla tych, którzy wybierają się na wymarzony urlop, bogata siatka połączeń Kraków Airport pozwala na podróż do różnorodnych miejsc na całym świecie – mówi Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. – Stały rozwój połączeń #PROSTOzKRAKOWA pozwala z optymizmem spojrzeć na dalszą intensyfikację w branży turystycznej i gospodarczej Krakowa i Małopolski – dodał.

Kraków Airport jest największym portem regionalnym i drugim w kraju pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W 2018 roku lotnisko odprawiło blisko 7 mln. pasażerów, czyli o 16 proc. więcej niż rok wcześniej. Władze portu przewidują, że w tym roku liczba pasażerów wzrośnie do 7,9 mln.

Zobacz także