Wałęsa, Drag Queen i tańce brzucha. Dziś Noc Teatrów!

fot. Facebook Teatr Variete

Co łączy Drag Queen, taniec brzucha i Lecha Wałęsę? W nocy z soboty na niedzielę odbędzie się XIII Noc Teatrów. W czasie imprezy odbędzie się wiele darmowych spektakli i widowisk plenerowych. Wybraliśmy dla Was najciekawsze propozycje z repertuaru. Nie możecie tego przegapić!

Na najmłodszych o godz. 16.00 czeka w Teatrze Groteska spektakl „Brzydkie Kaczątko” w reż. Beaty Pejcz. Inspiracją do stworzenia przedstawiania były baśnie Hansa Christiana Andersena. Grać będą zarówno aktorzy, jak i animowane przez nich lalki. 

Wyspiański podczas Nocy Teatrów

Na miłośników Stanisława Wyspiańskiego czekają aż trzy propozycje. W Cricotece w godz. 11.00-20.00 zobaczycie dźwiękowo-wizualną instalację „Wyspiański / Kantor”. O godz. 22.00 na budynku ośrodka znajdzie się mapping video inspirowane sztuką Tadeusza Kantora, odwołującego się w twórczości do Wyspiańskiego.

Z kolei w Teatrze im. Juliusza Słowackiego o godz. 18.00 odbędzie się „Wyspiański. Koncert” w reż. Ewy Kaim. W Muzeum Narodowym Balet Dworski „Cracovia Danza” o godz. 19.00 zaprezentuje „Wyspiański. Taniec dźwiękiem słów”, czyli spektakl taneczno-teatalny. 

Pikantna noc

Jeżeli macie ochotę spędzić pikantny wieczór, to w Teatrze Barakah o godz. 22.00 odbędzie się Jedyna Rewia Drag Queen „Królowe Dancingu”. W Klubie Muzycznym Chicago o godz. 17.45 spotkacie Drag Queen, Lady Brigitte oraz o godz. 22.30 zobaczycie m.in. spektakl „Arabska Noc” Grupy Teatralnej Retro. Przeniesiecie się w podróż do Starożytnego Egiptu, gdzie tancerki zaprezentują pradawny taniec brzucha!

Na Małym Rynku Krakowski Teatr Uliczny”Scena Kalejdoskop” zaprezentuje show ogniowo-pirotechniczny „Narodziny Gwiazdy”. Seans odbędzie się o godz. 22.00.

W Nowej Hucie

Widowisko plenerowe odbędzie się również przy Alei Róż o godz. 21.00. Teatr KTO zaprezentuje sztukę „Nowa Huta” w reż. Jerzego Zonia.

W Teatrze Łaźnia Nowa czeka na was kontrowersyjna sztuka „Wałęsa w Kolonos” w reż. Bartosza Szydłowskiego. W rolę Lecha Wałęsy wcieli się Jerzy Stuhr. Spektakl odbędzie się o godz. 21.30.

Informacje o wszystkich spektaklach i wydarzeniach znajdziecie tutaj

Zobacz także