Walka o poparcie prezydentów! Kogo rekomenduje Aleksander Kwaśniewski?

– PiS korzystając z dobrej koniunktury uznał, że czas jest na rozdawanie pieniędzy tu i teraz, czyli w tym momencie. Ja oczywiście nie kwestionuję, że część pieniędzy w programach społecznych miała swój sens i trafiła do ludzi naprawdę potrzebujących. To jest tylko część działań, jakie państwo powinno podejmować – stwierdził Aleksander Kwaśniewski, były prezydent Polski. 

Polityk przyjechał do Krakowa, by udzielić poparcia komitetowi Lewicy. Kwaśniewski rekomenduje Macieja Gdulę, który jest jedynką na liście. Prezydent wyjawił, że zna kandydata, kiedy ten był dzieckiem. 

– Lewica ma za sobą cztery lata nieobecności w parlamencie. To był bardzo, bardzo trudny moment w historii polskiej lewicy, bo cztery lata w parlamencie poza głównym obiegiem i zasadniczą dyskusją, która się toczy. Lewica była rozdrobniona i w gruncie rzeczy, gdyby ktoś kilka miesięcy temu powiedział mi, że będziemy razem startować do wyborów 13 października, to był miał duże wątpliwości – stwierdził Aleksander Kwaśniewski, były prezydent Polski. 

Kwaśniewski i Gdula spotkanie przedwyborcze 8.10.2019 r. /fot. Tomasz Cichocki

Podczas debaty poruszono m.in. temat systemu szkolnictwa, seniorów czy dostępu do aborcji. Jedynym z ważniejszych tematów była ekologia. 

 – My nie możemy, dając pieniądze tu i teraz, odbierać przyszłym pokoleniom szansę na to, by żyli w kraju, który liczy się, konkuruje, ma dobrą koniunkturę, zapewnia swoim obywatelom i bezpieczeństwo, i rozwój – krytykował Kwaśniewski. 

– Rządy Kaczyńskiego nie są aż tak stabilne, jak nam się wydaje. Na razie są przykryte przez propagandę – twierdzi Gdula. – Jest propaganda konkretu, że on dużo daje, to jest dobrobyt i transfery socjalne. Jednocześnie są problemy społeczne, których oni nie rozwiązują. Kolejki do lekarzy się wydłużają, zamykane są oddziały w szpitalach i w szkole, cały czas jest smog czy nie dokonujemy dekarbonizacji gospodarki – mówił Maciej Gdula, jedynka Lewicy. 

 

Najnowsze

Co w Krakowie