Walka ze smogiem. Ruszyły pomiary zanieczyszczeń powietrza w podkrakowskich gminach

Musisz przeczytać

Od 12 listopada do 20 grudnia prowadzona będzie kolejna edycja akcji Radia Kraków, Polskiego Alarmu Smogowego i Województwa Małopolskiego „Małopolska bez smogu”. Pierwsze pomiary zanieczyszczeń powietrza ruszyły w podkrakowskich gminach – w Mogilanach i Czernichowie.

– W trakcie kolejnej edycji akcji Radia Kraków, Polskiego Alarmu Smogowego i Województwa Małopolskiego „Małopolska bez smogu” sprawdzimy, jak na ostatniej prostej przed wejściem w życie uchwały antysmogowej, małopolskie gminy radzą sobie z problemem zbyt wolnego tempa wymiany pieców i będziemy przekonywać wszystkich Małopolan, że każdy z nas ma wpływ na to, jakim powietrzem oddychamy – informuje Ewa Lutomska z Krakowskiego Alarmu Smogowego.

Harmonogram akcji „Małopolska bez smogu”:

  • 12.11 do 23.11: pomiary jakości powietrza w Mogilanach (pyłomierz) i Czernichowie (pyłomierz + mobilny model płuc),
  • 24.11 do 6.12: pomiary jakości powietrza w Czarnym Dunajcu (pyłomierz) i Nowym Targu (pyłomierz + mobilny model płuc)
  • 7.12 do 20.12: pomiary jakości powietrza w Krynicy-Zdroju (pyłomierz) i Piwnicznej-Zdroju (pyłomierz + mobilny model płuc).
  • 20 grudnia – debata podsumowująca akcję.

Pomiary wykonywane będą w sposób ciągły certyfikowanymi pyłomierzami fotometrycznymi DUSTTRAK firmy TSI, należącymi do Polskiego Alarmu Smogowego. Aktualizowane na bieżąco wyniki pomiarów śledzić będzie można na stronach www.radiokrakow.pl i krakowskialarmsmogowy.pl.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca