Wassermann atakuje Majchrowskiego! „Żonglowanie liczbami nie jest uczciwe”

Małgorzata Wassermann i Jacek Majchrowski / fot. archiwum

– W publicznych placówkach oświatowych mamy w sumie ponad 4100 kamer – napisał prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. – Sprytnie pisze Pan, że ponad 4100 kamer jest w publicznych placówkach. Ja nie chcę dzielić dzieci na te, które chodzą do szkół publicznych i niepublicznych. Wszystkie dzieci są ważne – odpowiedziała Małgorzata Wassermann. Ta wymiana oznacza, że kampanię wyborczą przed II turą możemy uznać za otwartą! 

– Uderz w stół, nożyce się odezwą – napisał na Facebooku Majchrowski, w odpowiedzi na zarzuty Wassermann, że większość placówek oświatowych nie jest objęta monitoringiem wizyjnym, o czym możecie przeczytać poniżej:

Wassermann mocno przesadziła? Majchrowski dosadnie jej odpowiada!

Teraz na ripostę zdecydowała się kandydatka na prezydenta Krakowa. Oto pełna odpowiedź Wassermann zamieszczona na Facebooku:

„Szanowny Panie Prezydencie, 
Szanowni Państwo,

zawsze staram się być precyzyjna w podawanych informacjach. Kiedy kilka miesięcy temu zaczęłam pracę nad programem związanym z bezpieczeństwem, eksperci zwrócili mi uwagę, że większość placówek oświatowych nie jest objęta monitoringiem wizyjnym. Jest to szczególnie groźne w kontekście wciąż istniejącego problemu handlarzy dopalaczami i narkotykami. Przestępcy często właśnie wokół szkół szukają klientów.

Dlatego w swoim programie zadeklarowałam, że każda placówka oświatowa powinna być objęta spójnym systemowo monitoringiem. Temat ten wielokrotnie omawiałam na konferencjach prasowych i w czasie wystąpień publicznych. Podkreślałam, że większość młodych ludzi chodzi do placówek, gdzie nie ma systemu kamer.

Ze zdziwieniem przyjęłam dzisiaj wypowiedzi członków sztabu profesora Jacka Majchrowskiego, którzy informowali media o możliwym procesie wyborczym. Chodziło o moją wypowiedź o monitoringu w krakowskich szkołach.

Dlatego, aby podać mieszkańcom Krakowa jak najbardziej precyzyjną informację, zwróciłam się do Komendy Miejskiej Policji o podanie liczby placówek objętych monitoringiem.

Otrzymałam precyzyjne dane. Pozwolę sobie je przytoczyć:

Przedszkole samorządowe – 46
Zespół szkolno-przedszkolny – 8 
Szkoła podstawowa – 91
Zespół szkół ogólnokształcących – 15
Zespół szkół zawodowych – 32 
Liceum ogólnokształcące – 20
Zespół szkół specjalnych – 5 
Razem: 217

Wynika z tego, że na ponad 700 działających w Krakowie przedszkoli, szkół podstawowych, liceum, techników, szkół branżowych jedynie ok. 300 objętych jest monitoringiem wizyjnym.

Panie Prezydencie, dalej będę chciała, aby wszystkie placówki były objęte monitoringiem. Proszę, by zweryfikował Pan te dane u swoich pracowników w Wydziale Zarządzania Kryzysowego, ponieważ prawdopodobnie wprowadzono Pana w błąd. A tak nie wypada. Sprytnie pisze Pan, że ponad 4100 kamer jest w publicznych placówkach. Ja nie chce dzielić dzieci na te, które chodzą do szkół publicznych i niepublicznych. Wszystkie dzieci są ważne.
Żonglowanie liczbami nie jest uczciwe.

Mnie nie interesuje ogólna liczba kamer, lecz liczba szkół, w których zostały one zamontowane, a tu liczby są nieubłagane – aż ponad połowa placówek nie jest objęta monitoringiem!

Drodzy Państwo, zawsze korzystam z obiektywnych źródeł i dysponuję sprawdzonymi faktami” – napisała Wassermann.

jk

 

Zobacz także