„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Wassermann: „Nie będę czyścić urzędu z ludzi Majchrowskiego”

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

– Nie będę czyścić urzędu z ludzi Majchrowskiego. Ci, którzy dobrze pracują, zostaną. Nie wymieniłabym wszystkich urzędników, bo wielu bardzo dobrze się sprawdza na swoich stanowiskach. Wymieniłabym na pewno wiceprezydentów – powiedziała w wywiadzie dla Rzeczpospolitej Małgorzata Wassermann, kandydatka PiS w wyborach na prezydenta Krakowa.

Dodała, że nie będzie obsadzać krakowskiego magistratu urzędnikami partii Jarosław Kaczyńskiego. – Nie z ludźmi PiS robię kampanię ani do partii nie należę. Oczywiście wspierają mnie radni PiS, a ja ich, ale nie jestem silnie związana z żadną partią. Daję gwarancję apartyjności prezydentury Krakowa – mówiła.

Podczas wywiadu, jak i podczas całej kampanii, posłanka PiS wielokrotnie podkreślała, że nie należy do tej partii. – Nie wstydzę się tego, kto finansuje moją kampanię i kto mnie wspiera. Wolę przejrzyste działania partii niż wsparcie deweloperów, którzy mogliby później chcieć jakiejś rekompensaty. Nie upartyjniłabym Krakowa i nie muszę występować z PiS, bo nigdy do partii nie należałam. Należę do Klubu Parlamentarnego PiS, ale w dniu wyboru na prezydenta Krakowa mandat automatycznie by mi wygasł, podobnie jak przestałabym być przewodniczącą komisji ds. Amber Gold. A samą działalnością partyjną nigdy nie byłam zainteresowana, dlatego też nigdy nie wstąpiłam do PiS – mówiła Rzeczpospolitej.

Kandydatka wykluczyła także jakąkolwiek współpracę z Łukaszem Gibałą.

– Będę zabiegać o poparcie wyborców pana Gibały, jak i wszystkich mieszkańców Krakowa, ale nie będę prosić pana Gibały, żeby wskazał na mnie. Mieszkańcy Krakowa wiedzą, że nie jestem tym strasznym PiS-em, którego trzeba się bać. Miasto jest dla wszystkich i tu żadna opcja nie będzie decydująca – dodała.

Cała rozmowa tutaj.

(źródło: Rzeczpospolita)

fot. FB Małgorzaty Wassermann

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca