Wassermann spotykała się z mieszkańcami. „Nie dopuszczę do podobnych błędów”

Osiedle Bohaterów Września, Czyżyny, Aleja Róż, XVII dzielnica – Małgorzata Wassermann odwiedziła mieszkańców Nowej Huty, a dziennikarzy zaprosiła do udziału w press tourze. Podczas spotkania towarzyszyli jej radni kandydujący z listy Prawa i Sprawiedliwości.
 
Sobotnie spotkania z mieszkańcami i dziennikarzami Małgorzata Wassermann rozpoczęła na Osiedlu Bohaterów Września, gdzie głównym tematem rozmów z mieszkańcami był problem chaotycznej zabudowy Nowej Huty oraz braku planowania przestrzennego w kontekście kolejnych działań deweloperów: – Gdy zostanę prezydentem miasta nie dopuszczę do podobnych błędów – powiedziała dobitnie kandydatka.
 
Wassermann wskazała na całkowity brak koncepcji planowania przestrzennego, za przykład podając ogromne osiedle Avia, do którego prowadzi tylko jedna droga dojazdowa, a sam kompleks wciąż jest rozbudowywany, co znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie mieszkańców.
 
Następnie Wassermann wraz z radnymi Prawa i Sprawiedliwości, udała się do Czyżyn, gdzie w okolicach pasu startowego zorganizowano przestrzeń do indywidualnych rozmów z mieszkańcami. Wiele emocji wśród osób biorących udział w spotkaniu budził temat remontów i absurdalne decyzje włodarzy o rozpoczynaniu kolejnych prac na drogach, które skutkują paraliżem komunikacyjnym miasta. Wassermann odniosła się m. in. do wątpliwości dotyczących zagospodarowania działek tzw. „rodów” i przypomniała, że istnieje ustawa, która pozwala na przekazanie omawianych terenów użytkownikom.
 
Wizyta w Nowej Hucie okazała się także doskonałą okazją do poruszenia tematyki szkolnictwa zawodowego.
 
Wassermann zwróciła uwagę na wielopokoleniowość Nowej Huty, jako przestrzeni dla rodzin, dzieci i seniorów. Po wizycie w Czyżynach, udała się na Aleję Róż, gdzie podczas spotkania z seniorami, przedstawiła dedykowany im program aktywności lokalnej, zapraszając seniorów do organizowania grup nieformalnych i oferując im możliwość odbywania spotkań w szkołach i domach kultury. Z pełną powagą podkreśliła również potrzebę wzmocnienia działań obecnych emerytów skupionych w Związku Emerytów i Rencistów. Wspominała również o konieczności kompleksowych rozwiązaniach dotyczących remontów placów zabaw i dobrego nowoczesnego doposażenia przedszkoli. Powtórzyła, że każde dziecko znajdzie swoje miejsce w przedszkolu, to ważna deklaracja dla wszystkich rodzin zamieszkujących Nową Hutę.
 
Pracowity dzień zakończyło spotkanie z mieszkańcami peryferyjnej dzielnicy XVIII, którzy skarżyli się głównie na brak dostępu gazu w Pleszewie, brak chodników, oświetlenia i utrudnienia w komunikacji.
(ip)
fot. materiały PiS

Najnowsze

Co w Krakowie