Wciąż płacimy za ZIO! Eksperci w prokuraturze

Mimo że od fiaska projektu Zimowe Igrzyska Olimpijskie Kraków 2022 minęło już ponad dwa i pół roku, krakowska prokuratura ciągle przygląda się działalności Stowarzyszenia Komitet Konkursowy Kraków 2022. Do tej pory toczą się przesłuchania, a finał sprawy dopiero przed nami.

Tym razem prokuratura zajmuje się kryteriami wyboru i zarobkami pięciu ekspertów, zatrudnionych przez stowarzyszenie. – To efekt nieprawidłowości ujawnionych w wystąpieniu pokontrolnym Najwyższej Izby Kontroli – mówi nam prokurator Janusz Hnatko.

Prokurator prowadzący sprawę chce się dowiedzieć, w jaki sposób eksperci trafili do stowarzyszenia. Wątpliwości budzi także ich wynagrodzenie – 10 500 złotych miesięcznie.

Postępowanie o przestępstwo z art. 296§1 kk wszczęto 16 marca 2016 roku. – Śledztwo jest prowadzone w sprawie, a jego prowadzenie powierzono Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie. Aktualnie trwają dalsze przesłuchania świadków, w większości wykonywane są osobiście przez prokuratora – dodaje Hnatko.

Jak twierdzi prokurator, postępowanie powinno zakończyć się w grudniu tego roku. – Sposób zakończenia postępowania będzie wynikał ze zgromadzonego materiału dowodowego – wyjaśnia rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

O tym, że Kraków nie będzie ubiegał się o organizację ZIO w 2022 roku zdecydowali krakowanie w referendum, które odbyło się 25 maja 2014 roku.

(rg)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie