Wciąż trwają prace przy tramwaju na Górkę Narodową. Będą utrudnienia

Tramwaj już kursuje, ale to nie oznacza, że wszystko jest gotowe. Jeszcze przez około cztery tygodnie będą się pojawiać utrudnienia w ruchu na ul. Opolskiej i gen. Sosabowskiego. 

Na ul. Opolskiej po wschodniej i zachodniej stronie tunelu drogowego likwidowane będą tymczasowe perony autobusowe, funkcjonujące w czasie prowadzenia robót budowlanych. Utrudnienia będą polegać na czasowym zwężeniu pasów zewnętrznych.

„W tym samym czasie w dwóch miejscach na ul. Opolskiej – rejon skrzyżowania z ul. Pleszowską oraz rejon kładki dla pieszych nad ul. Opolską – a także w okolicy kładki dla pieszych nad torowiskiem tramwajowym i ul. gen. Sosabowskiego, prowadzona będzie budowa tzw. bramownic pod ekrany zmiennej treści. W związku z tym w rejonie prowadzonych prac zwężone będą skrajne pasy poszczególnych jezdni” – informuje Zarząd Inwestycji Miejskich.

Roboty będą prowadzone etapowo, nocami i w weekendy. Utrudnienia związane z likwidacją przystanków tymczasowych oraz budową bramownic potrwają do czterech tygodni.

Jan Król 

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie