Weekend w Krakowie. Imprezowy przewodnik po mieście!

Musisz przeczytać

Kolejny weekend przed nami. Pora ruszyć w miasto! Gwarantujemy dobrą zabawę. Sprawdźcie najlepsze imprezy w Krakowie – każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. A zatem…do dzieła!

1. Muzycznie:

Annatura (piątek, 16 września 2016, 20:00)
Pieśni tradycyjne, przywożone z różnych zakątków świata, śpiewane w wielogłosach po leśnych dolinach, w starych, drewnianych chatach, nad kaszubskimi jeziorami, stały się materiałem bazowym pracy zespołu, która trwa do dziś. Macie ochotę na taki magiczny koncert? Jeśli tak to w piątek śmigajcie do Alchemii na Estery 5! Wstęp za 20 złotych.

Tede B-Day Tour + KEPTN przedpremierowo (sobota, 17 września 2016, 20:00)
Jesteście fanami Tede? Jeśli tak, to w sobotę koniecznie wybierzcie się do Kwadratu na Skarżyńskiego 1! To będzie gruba  impreza.

2. Filmowo:

Korowód Nowohucki: prezentacja projektu (sobota, 17 września 2016, 11:00-14:30 )
Jesteście z Nowej Huty lub lubicie tą część Krakowa? To coś dla was! Premierowy pokaz krótkiej animacji oraz plakatów i pocztówek przedstawiających w formie korowodu 20 postaci charakterystycznych dla terenów dzisiejszej Nowej Huty. Warto zobaczyć, atrakcja w Kinie Sfinks, os. Górali 5.

Premiera: Blair Witch (od piątku w kinie)
Grupa studentów wyrusza do lasów Black Hills w poszukiwaniu dawno zaginionej siostry jednego z nich. Wiele wskazuje na to, że wyprawa może przynieść efekt, szczególnie, że swoją pomoc oferują dwaj miejscowi przewodnicy. Jednak wkrótce po wejściu w głąb lasu, po zapadnięciu zmroku, wędrowcy zaczynają doświadczać niepokojącej obecności. Jasne staje się, że legenda o klątwie wiedźmy z Blair jest bardziej przerażająca i bardziej prawdziwa niż ktokolwiek mógł przypuszczać…

3. Kulturalnie:

Bajit Chadasz – Spotkania z Kulturą Żydowską 2016 (sobota, 17 września 2016, 18:00 )
Dziedzictwo, pamięć i wspólnota obywatelska – Centrum Kultury Żydowskiej zaprasza na XXI Spotkania z Kulturą Żydowską. Jeśli interesujecie się taką tematyką, to koniecznie musicie zaliczyć to wydarzenie. O godzinie 18.00 koncert muzyki kameralnej w wykonaniu Anatola Kogana (flet, Izrael) i Konstantego Wileńskiego. O 22.00 Chatskele, Chatskele – widowisko muzyczne w jidysz, w wykonaniu artystów Krakowskiej Opery Kameralnej. Wszystko to w Centrum Kultury Żydowskiej, ul. Meiselsa 17.

Noc Teatrów 2016 (sobota, 17 września 2016 – niedziela, 18 września 2016)
Choć lato za nami, jeszcze nie czas zapadać w zimowy sen! Lepiej udać się w teatralną podróż do kresu nocy… Przed nami 10. Noc Teatrów – po raz pierwszy w jesiennej odsłonie. Na wszystkie wydarzenia w teatrach obowiązują bezpłatne wejściówki (do odbioru w Punkcie Informacji Miejskiej, ul. Powiśle 11, oraz w poszczególnych teatrach). Szczegółowy program dostępny jest na stronie www.krakowskienoce.pl.

4. Dla dzieci:

Oku-la-la-ry (niedziela, 18 września 2016, 12:00 )
Oku-la-la-ry to żywiołowe widowisko muzyczne dla małych i dużych dzieci. Najpiękniejsze wiersze Juliana Tuwima w muzycznych aranżacjach Włodzimierza Szomańskiego usłyszymy już 18 września w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Znakomitą zabawę wszystkim pokoleniom gwarantują tak dobrze znane teksty – Okulary, Lokomotywa, Pan Tralaliński, Zosia Samosia, Abecadło, Ptasie radio czy Spóźniony słowik.

Bajkowa Niedziela w Galerii Bronowice (niedziela, 18 września 2016, 14:00-19:00)
Atrakcje dla dzieci w galerii handlowej? To możliwe! W godzinach 14.00-19.00 dla dzieci na teatrzyki, połączone z grami i kreatywnymi zabawami. To aż 5 godzin super atrakcji! Dodatkowo przedstawienie dla maluchów: aby każde chętne dziecko mogło je obejrzeć, będzie ono wystawiane dwukrotnie (to samo), w godzinach 14:00-15:00 oraz 18:00-19:00. Teatrzyki i zabawy są bezpłatne, dostępne bez konieczności wcześniejszej rezerwacji.

5. Klubowo:

Cocolino / Roof Party Kraków (sobota, 17 września, godz. 14.00)
Macie ochotę na wyjątkową imprezę? Roof Party wraca do Krakowa!  Głównym headlinerem jesiennej edycji jest COCOLINO, wspomagany przez założyciela Narrenhaus i stałą ekipę Stay High Agency, a ich fenomenalne sety będą wydobywać się z głośników Funktion-One. Wstęp za 25 złotych, a impreza odbywa się przy ulicy Sandomierskiej 6.

6. Musisz tu być!:

Spotkanie z Cleo (piątek, 16 września 2016, 18:00)
Któż z nas nie zna słynnej Cleo, znanej ze współpracy z Donatanem? W ten weekend odwiedzi Kraków, a będzie można ją zobaczyć w Empiku (Bonarka Kraków).

V Festiwal Zaklęte w Dyni ( niedziela, 18 września 2016, 11:00-14:00 )
Aleja Róż stanie się Aleją Dyniową! Impreza plenerowa z tym przysmakiem w roli głównej! Będą więc dyniowe eksperymenty, warsztaty i rodzinne konkursy, kącik gier i zabaw kreatywnych, a także rozstrzygnięcie dyniowych konkursów Dyniowe cudeńka oraz Dynia jaka jest, każdy widzi. Amatorzy dyniowych smakołyków będą mogli skosztować różnorodnych pyszności oraz zobaczyć pokaz kulinarny.

(kr)

fot. pixabay.com

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również