Weekend w Krakowie. Imprezowy przewodnik po mieście!

Jesienna pogoda pewnie was nie zachęca do wyjścia na miasto. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Ale szkoda było by ominąć takie wydarzenia! Sprawdźcie co będzie działo się w ten weekend w Krakowie!

1. Muzycznie:
Behemoth w Hali TS Wisła (piątek, 7 października 2016, 18:30)
Nergal znowu ma problemy natury prawnej. Jego Behemoth stanie przed sądem za „antypolski” plakat promujący trasę Rzeczpospolita Niewierna. Jeden z trójmiejskich radnych zarzucił zespołowi znieważenie polskiego godła, w efekcie sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Gdańsku. Chcecie ich zobaczyć na żywo? Przyjdźcie na halę TS Wisła Kraków! Bilety za 70 złotych.

Pezet „Koka Tour” w Kwadracie (sobota, 8 października 2016, 19:00)
Po ponad trzech latach przerwy od występów, Pezet wreszcie rusza w trasę koncertową! Jeden z najbardziej docenianych polskich raperów znów odwiedzi największe miasta w kraju, gdzie na żywo zaprezentuje autorski materiał. Wystąpi w krakowskim klubie Kwadrat. Bilety kupicie za 55 złotych.

2. Filmowo:
Europejski Dzień Kina Artystycznego (niedziela, 9 października 2016)
W kalendarzu mamy nowe święto! Jest nim Europejski Dzień Kina Artystycznego, którego pierwsze obchody odbędą się już 9 października. Jego nazwa – nieco dwuznaczna – zwraca uwagę zarówno na kino jako dziedzinę sztuki, jak i miejsce. Celebrując ten dzień, wszystkie kina studyjne w Krakowie zagrają po raz pierwszy razem. Zabawa rozpocznie się od Kinowej Gry Miejskiej: uczestnicy podążą śladem krakowskich iluzjonów, zarówno istniejących, jak i tych, które są już tylko wspomnieniem, rozwiązując filmowe zagadki. Oprócz tego kina przygotowały dla widzów mnóstwo wydarzeń specjalnych: pokazy przedpremierowe, projekcje dla najmłodszych, wystawy, spotkania i prelekcje. Więcej informacji na: www.edka.info.pl

3. Kulturalnie:
Festiwal Dawnych Komputerów i Gier (sobota, 8 października 2016, 12:00-19:00)
Miłośnikom trochę starszego sprzętu komputerowego proponujemy zwiedzenie interaktywnej ekspozycji ok. 50 stanowisk z komputerami retro (m.in. NES, SNES, Atari 2600, Amiga 500, Amiga 1200, Commodore 64), prelekcje, konkursy oraz turnieje związane z retro-informatyką. Miejsce? Arteteka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, ul. Rajska 12.

41. Krakowskie Reminiscencje Teatralne (piątek, 7 października 2016 – środa, 12 października 2016)
I cóż, że za oknem jesień? Głowa do góry! 41. Krakowskie Reminiscencje Teatralne (7-12 października) zapraszają nas w magiczną podróż do Krainy Szczęścia. Przed krakowską publicznością wystąpi ponad stu artystów z Polski, Niemiec i Izraela. Więcej informacji na stronie: http://krt-festival.pl/?lang=pl

4. Dla dzieci:
Mini turniej gier planszowych (sobota, 8 października 2016, 12:00-17:00)
Galeria Bronowice zaprasza wszystkich miłośników gier planszowych na cykl weekendowych turniejów. W rozgrywkach mogą wziąć udział zarówno początkujący, jak i zaawansowani gracze. Wstęp wolny!

Bajki Pod Globusem (sobota, 8 października 2016, 12:00)
Jesień zawitała do nas z całym swym rozmachem – mglistymi porankami, długimi chłodnymi wieczorami i burzą kolorów na drzewach – w lasach, parkach i na skwerach. O jesieni – i o innych porach roku pisze w swych zabawnych i mądrych wierszach Małgorzata Strzałkowska. W Księgarni pod Globusem na ulicy Długiej odbędzie się wspólne czytanie, a także rozmowa o porach roku i wykonanie wspólnego drzewa. Bilety za 15 złotych.

5. Klubowo:
PIANA PARTy Beanalia 2016 (sobota, 8 października, 20.00)
Rozpoczęcie roku akademickiego i PIANA PARTY? Oficjalnie rozpoczęcie studenckiego życia najlepszą bibą w mieście! Dawka niesamowitych wrażeń za sprawą wyrzutni, która wystrzeli na parkiet ogromne ilości piany. Brzmi dobrze? Wbijajcie do Żaczka. Wstęp wolny!

Sacrum Profanum After (sobota, 8 października, 22.00)
Na zamknięciu Sacrum Profanum usłyszycie syntezatory modularne i nagrania terenowe w udanym połączeniu Mirta, hipnotyzujące wokalizy na tle mikrosampli i makrobeatów A.N.R.S., a całość zamknie FOQL z wysokokaloryczną muzyką, przy której szybko spalicie kalorie. Wszystko to ,,W
Remoncie” na Dolnych Młynów.

6. Musisz tu być!:
Turniej Piłkarski Muzeów (sobota, 8 października 2016, 09:00)
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza do udziału w XII Turnieju Piłkarskim Muzeów im. Jerzego Dobrzyckiego o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa, który odbędzie się w sobotę 8 października 2016 r. w centrum Com Com Zone w Krakowie, przy ul. Ptaszyckiego 6. W tym roku w rozgrywkach wezmą udział: Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Zamek Królewski w Warszawie – Pomnik Historii i Kultury Narodowej, Muzeum Sportu i Turystyki, Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, Muzeum – Zamek w Łańcucie, Krakowskie Biuro Festiwalowe i organizator turnieju – Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Wstęp wolny!

Kiermash vol. VII (sobota, 8 października 2016, 11:00-19:00)
Kiermash to krakowska inicjatywa tworząca targi mody ulicznej i dizajnu polskich projektantów, wyjątkowe wydarzenie, które śladami Warszawy, Łodzi, Katowic czy Berlina łączy niezależnych projektantów z potencjalnymi klientami w Krakowie. Kiermash to popołudnie spędzone z polskimi projektantami, doborową muzyką, profesjonalną oprawą, lokalnym jedzeniem i przyjaciółmi. Wszystko to w Muzeum Inżynierii Miejskiej.

(kr)

fot. wikipedia

Najnowsze

Co w Krakowie