Weekend w Krakowie. Imprezowy przewodnik po mieście!

Kolejny weekend przed nami! A wraz z nim kolejne niezapomniane imprezy w gronie znajomych. Skorzystajcie z czasu wolnego i wyruszcie na miasto. A gdzie? Sprawdźcie w naszym przewodniku.

1. Muzycznie:
Strachy Na Lachy w Kwadracie (sobota, 15 października 2016, 20:00)
Strachy Na Lachy to formacja powołana przez Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego oraz Andrzeja „Kozaka” Kozakiewicza, założycieli Pidżamy Porno. Pierwszy skład uzupełnili basista Lo z Inri oraz Mariusz Nalepa gitarzysta zespołu Na Górze. Zespół na swoim koncie ma siedem płyt, a jego lider jest m.in. laureatem Paszportu Polityki. Jesienią 2010 roku radiowa Trójka uhonorowała Strachy na Lachy prestiżową nagrodą Mateusza album „Dodekafonia”. 14 lutego wspólnie z muzykami świętowaliśmy reedycję (po 10 latach) płyty „Piła tango”, rozszerzoną o remiksy. Zespół podczas koncertu odebrał platynowa płytę za sprzedaż „Piła tango”. Bilety za 45 złotych.

Der Father w Centrum Administracyjnym Kombinatu (niedziela, 16 października 2016, 18:00)
Klawisze, syntezatory, automaty, gitara, melodia i radość. Zabawa i wybuchy: poezja, noise i reggeaton. Der Father tworzą: Joanna Halszka Sokołowska – wokal, gitara; Daniel Pigoński – klawisze, automaty; Bartek Tyciński – gitary; Jerzy Rogiewicz – perkusja. 16 października 2016 r. o godz. 18.00 w Centrum Administracyjnym Kombinatu (Budynek S) przy ul. Ujastek 1 w Krakowie odbędzie się ich koncert, organizowany w ramach cyklu muzycznego Odbiornik Live. Wstęp wolny!

2. Filmowo:
Premiera – Inferno
Światowej sławy profesor w dziedzinie symboliki Robert Langdon (dwukrotny laureat Oscara Tom Hanks) śladami poematu Dantego usiłuje rozwikłać zagadkę symbolu, który znajduje w marynarce, kiedy budzi się – pogrążony w amnezji – w jednym z włoskich szpitali. Będzie to najtrudniejsze zadanie w karierze Langdona, na którego zewsząd czeka niebezpieczeństwo.

Premiera – Absolutnie fantastyczne: Film
„Absolutnie Fantastyczne: Film”, to kontynuacja znanego serialu. Powstały w latach 1992-2012 cykl telewizyjny opowiada o perypetiach właścicielki agencji PR Ediny Monsoon (w tej roli Jennifer Saunders) i jej najlepszej przyjaciółki, redaktorki działu mody w miesięczniku dla kobiet Patsy Stone (Joanna Lumley). Obie panie pierwszą młodość mają już, delikatnie mówiąc, za sobą. Lecz wciąż najbardziej kochają alkohol, papierosy oraz dobrą zabawę.

3. Kulturalnie:
Will i Harry, literacka gra terenowa (sobota, 15 października 2016, 10:00)
Czy znajdziesz kamień filozoficzny w ruinach Gorlanu? Jesteś fanem „młodzieżówki”? Cenisz kreatywność? Lubisz się ścigać? Chętnie rozwiązujesz rebusy? Sprawdź się – może to właśnie Tobie uda się odnaleźć kamień filozoficzny w ruinach Gorlanu! Start: 15 października 2016 r., godz. 10.00, Wypożyczalnia i Pracownia dla Młodzieży WBP w Krakowie.

Dzień dobry ICE Kraków (niedziela, 16 października 2016, 11:45-16:00)
Centrum Kongresowe ICE Kraków na stałe wpisało się już w krajobraz Krakowa. Odbywają się tutaj międzynarodowe sympozja, spotkania branżowe, a także liczne wydarzenia kulturalne (koncerty operowe, spektakle teatralne, festiwale muzyczne i filmowe, występy polskich i zagranicznych gwiazd muzyki poważnej i rozrywkowej). Jednak przez dwa lata funkcjonowania ICE Kraków nie każdy mieszkaniec naszego miasta miał okazję odwiedzić Centrum i zobaczyć od środka, jak ono wygląda i funkcjonuje. Chcemy to zmienić! 16 października zapraszamy zatem wszystkich chętnych, a zwłaszcza najmłodszych mieszkańców Krakowa na Dzień Otwarty – Dzień Dobry ICE Kraków! Wiele atrakcji dla całej rodziny. Wstęp wolny!

4. Dla dzieci:
Muzyka Języka 2016/2017 (sobota, 15 października 2016, 09:30)
Sezon 2016/2017 to już trzeci rok, w którym Filharmonia Krakowska we współpracy z British Council prowadzi sobotnie warsztaty muzyczno-językowe dla 5-7 latków. W ramach odbywających się raz w miesiącu zajęć zatytułowanych „Muzyka języka” wykwalifikowani nauczyciele języka angielskiego spotykać się będą z dziećmi w Sali Złotej Filharmonii Krakowskiej. Nauka języka angielskiego odbywa się przez piosenki, ruch oraz gry językowe. Mali miłośnicy muzyki poznają nazwy instrumentów, dowiedzą się jak należy zachować się na koncercie, jak również będą mieli okazję tworzyć własne kompozycje muzyczne z wykorzystaniem instrumentów. Bilety za 20 złotych.

Baranki dzieciom (niedziela, 16 października 2016, 11:00)
Kino Pod Baranami zaprasza najmłodszych widzów na jesienną edycję poranków filmowych dla dzieci. Co niedzielę o 11.00 mali kinomani będą spotykać się z bohaterami najpiękniejszych filmów animowanych, a po seansach wezmą udział w twórczych warsztatach. W ten weekend zobaczymy NOWE PRZYGODY MISIA USZATKA – zestaw bajek.
5. Klubowo:
Disco Ponad Wszystko (sobota, 15 października, 20.00)
Podobno nikt jej nie słucha, a jednak wszyscy ją znają – mowa oczywiście o muzyce DISCO! Podczas imprezy usłyszysz u nas takie przeboje jak „Ona czuje we mnie piniądz”, „Ruda tańczy jak szalona”, „Ona tańczy dla mnie” czy „Jesteś szalona”.

6. Musisz tu być!:
Najedzeni Fest! Małopolskim Smakiem (sobota, 15 października 2016, 12:00)
Tym razem czeka nas Najedzeni Fest! Małopolskim Smakiem. Przez dwa dni (15 i 16 października) na terenie dawnego Hotelu Forum będzie można uczestniczyć w największym festiwalu kulinarnym w Małopolsce organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego i Najedzeni Fest!

Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym (piątek, 14 – 15 października 2016)
To będzie wyjątkowe spotkanie zawodników walczących w oryginalnych stylach karate! W dniach 14-15 października w TAURON Arenie Kraków ponad trzy tysiące sportowców weźmie udział w Mistrzostwach Świata w Karate Tradycyjnym Kraków ORLEN 2016 i Światowym Festiwalu Renesans Karate-Do. Finały rozegrane zostaną w sobotę (15 października) o godz. 15:00. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

(kr)

fot. Pixabay

Najnowsze

Co w Krakowie