Weekend w Krakowie. Imprezowy przewodnik po mieście!

Musisz przeczytać

Wielkimi krokami zbliża się weekend, a wy dalej nie wiecie co robić? Dobrze trafiliście – sprawdźcie nasz przewodnik, a nie zginiecie! My wiemy gdzie odbywają się najlepsze i najpopularniejsze imprezy, na których nie może was zabraknąć!

1. Muzycznie:
Marek Dyjak Trio w Gwarku (niedziela, 23 października 2016, 19:00)
Nie spotka się go w wielkich salach koncertowych, na Wembley pewnie by nie wystąpił. Jego siła tkwi w bezgranicznej szczerości i bezkompromisowości. Nie stara się iść pod prąd za wszelką cenę, nie płynie też z prądem. Tworzy po prostu muzykę prawdziwą, oczyszczającą. Koncert obędzie się w Gwarku (Reymonta 17.00)
Łona,Webber & The Pimps w Fortach Kleparz (niedziela, 23 października 2016, 19:00)
Łona, właściwie Adam Bogumił Zieliński – polski raper i producent muzyczny. Łona jest ze względu na swoje teksty uważany za przedstawiciela tzw. rapu „inteligenckiego”. Chcecie go usłyszeć? Przyjdźcie do Fortów Kleparz (ul. Kamienna 2-4)

2. Filmowo:
14. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie (czwartek, 20 października 2016 – niedziela, 23 października 2016)
Przed nami 14. edycja Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie (20-23 października). Zobaczymy kilkanaście starannie wyselekcjonowanych filmów dokumentalnych z całego świata, które poruszają temat prawa i wolności człowieka, walki z dyskryminacją i przemocą, a także aktualny problem uchodźstwa. Projekcjom będą towarzyszyć panele dyskusyjne, warsztaty oraz spotkania z przedstawicielami organizacji działających na rzecz praw człowieka –  Kino Paradox, ul. Krupnicza 38.

3. Kulturalnie:
Festiwal Synestezje (czwartek, 20 października 2016 – niedziela, 23 października 2016)
Chcesz usłyszeć obraz, nadać barwę dźwiękom lub namalować słowo? Na tym wydarzeniu nie może cię zabraknąć. W dniach 20-23 października odbędzie się piąta edycja Festiwalu Synestezje, podczas której wystąpią Julia Pietrucha, Kortez, LemON, O.S.T.R. & Live Band czy Marek Dyjak Trio. Festiwal w tym roku przybiera nową formę, jednak jego celem niezmiennie pozostaje ukazywanie inspirujących zależności pomiędzy muzyką, plastyką i słowem oraz promocja młodych, utalentowanych twórców muzycznych.
Krakowski Festiwal Grozy KFASON 2016 (sobota, 22 października 2016)
Strach może nie tylko paraliżować, ale też integrować i mobilizować – świadczy o tym Krakowski Festiwal Grozy KFASON, który już po raz czwarty zgromadzi amatorów horroru, niesamowitości i dreszczowców. 22 października w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej odbędą się spotkania z twórcami gatunku grozy (m.in. z Łukaszem Orbitowskim, Aleksandrą Zielińską i Kazimierzem Kyrczem jr.), prelekcje, fora branżowe i dyskusje panelowe, dotyczące m.in. fenomenu opowieści o zombie w kulturach świata.

4. Dla dzieci:
Czytamy i oglądamy w Agrafce (niedziela, 23 października 2016, 11:00)
Czytamy i Oglądamy to dobrze już znany krakowskim rodzicom cykl pokazów filmowych połączony z warsztatami rozwijającymi wyobraźnię. W programie znalazły się zestawy najlepszych polskich animacji. Na dzieci czekają także liczne niespodzianki. Wszystko to w Kinie Agrafka na Krowoderskiej 8. Bilety za 10 złotych.
Mała Kika (niedziela, 23 października 2016, 12:00)
Na dobry początek dla młodych widzów co niedzielę o 12.00 polskie i nie tylko filmy animowane. Towarzyszą im będą warsztaty rozwijające wyobraźnię –  Kinokawiarnia KIKA, ul. Krasickiego 18.

5. Klubowo:
Fluo Party (sobota, 22 października, 20.00)
Każdy z Was będzie miał szansę zabłysnąć w świetle laserów i fluorescencyjnych dodatków! W trakcie imprezy będą rozdawane świecące pałki oraz przeróżne, świecące gadżety! Przyjdź do Amnesia Club na Floriańskiej i pokaż się w dobrym świetle, ponieważ na tej imprezie nie może zabraknąć ani Ciebie, ani Twoich znajomych. Parkiet największymi hitami ostatniej dekady w klimacie dance & commercial rozkołysa dla Was DJ MKoz!
Narrenhaus /w Truant VS. Future Beats pres Essex x Prozak 2.0 (sobota, 22 października,22.00)
Tym razem mamy dla Was sporą dawkę mocy i mroku w wykonaniu Truanta. Przybywajcie tłumnie… Future Beats – Podróż w bitową przyszłość. Kosmiczne synthy, połamane dźwięki i beatmaker EssexOfficial. Impreza w Prozak 2.0 na Placu Dominikańskim.

6. Musisz tu być!:
Festiwal Wody (sobota, 22 października 2016, 10:00-15:00)
Wielkimi krokami zbliża się Festiwal Wody. W czasie jego pierwszej edycji Wodociągi Krakowskie i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA przygotowało dla małych i dużych krakowian wiele konkursów i atrakcji. W programie „Tajemnice zimnej i ciepłej wody”, czyli stanowiska artystyczne, kreatywne, naukowe i sprawnościowe. Nie zabraknie również fachowych porad, których udzielą specjaliści z każdej ze spółek komunalnych. Festiwal odbędzie się w Zakładzie Uzdatniania Wody Bielany przy ul. Księcia Józefa 299.
Travenalia 2016 (sobota, 22 października 2016 – niedziela, 23 października 2016)
Co słychać w szerokim świecie? Da się w ogóle żyć w czarnobylskiej zonie? Jak się mają wyspiarscy Buszmeni? Czy balijskie duchy są groźne, czy przyjazne? Można też zapytać o rzeczy bardziej praktyczne, na przykład, jak podróżować tanio, wykorzystując nowe technologie, albo w jaki sposób piętnastolatek może zorganizować eskapadę dookoła świata. W każdym razie – warto przyjść w dniach 22-23 października do Auditorium Maximum UJ, by posłuchać niesamowitych relacji z całego świata prezentowanych na Festiwalu Podróżniczym Travenalia.

(kr)

fot. Pixabay

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca