Weekend w Krakowie. Imprezowy przewodnik po mieście!

Kolejny weekend spędzony w domu. Siedzisz i przeglądasz zdjęcia z imprez, które twoi znajomi wrzucili na fejsa? Koniec z tym! Ty też możesz zaszaleć. Wybierz się na jedno z proponowanych przez nas wydarzeń. Dobra zabawa gwarantowana.

1. Muzycznie:

Paddy Kelly wystąpi w Rotundzie! (PIĄTEK, godz. 20.oo)
Niedawno mogliśmy go słuchać na dwóch bezpłatnych koncertach w czasie Światowych Dni Młodzieży. Teraz były członek kultowego zespołu The Kelly Family wraca do naszego miasta w ramach solowej trasy Human Club Tour.

II Nowa Huta Alternative ( SOBOTA, 10 WRZEŚNIA 2016, 17:00)
Jeśli masz ochotę na imprezę w plenerze, całkowicie za darmo, z gwiazdami sceny niezależnej to wybierzcie festiwal Nowa Huta Alternative. Na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego wystąpią: Kazik Staszewski z akompaniamentem Kwartetu ProForma, Piotr Wróbel (Akurat) z zespołem, Stonerror oraz Bzyk – lider nowohuckiej formacji Wu-Hae i pomysłodawca festiwalu.

2. Filmowo:

Bridget Jones 3 – przedpremierowy pokazy
Wszystkie kobiety kochają Bridget Jones! To prawdziwa bohaterka. Dlatego na pewno z wielką radością panie wybiorą się na premierowe pokazy specjalne filmu Bridget Jones 3. Co tym razem zobaczymy? Po rozstaniu z Markiem Darcym, z którym miała spędzić resztę życia, Bridget znów powraca do singielskiego stanu, tym razem po czterdziestce. Jej nieokiełznany optymizm każe jej skupić się na nowych wyzwaniach zawodowych oraz starych i nowych przyjaciołach. Po raz pierwszy w życiu panna Jones czuje, że ma całkowitą kontrolę nad swoim życiem. Czy coś może zaburzyć ten spokój? Otóż może, Bridget spotyka bowiem przystojnego Amerykanina Jacka (Patrick Dempsey), który jest całkowitym przeciwieństwem Marka. Ale na tym nie kończy się historia. Bo jak dobrze wiemy kłopoty i Bridget to odwieczne synonimy. Wkrótce okazuje się, że panna Jones spodziewa się dziecka. Nie jest jedynie pewna, który z panów jest jego ojcem… Film będziesz mógł zobaczyć w sobotę o 18.45 w Kinie Ars, oraz w piątek o 20.00 w Kinie Kijów.

Kino samochodowe w Czyżynach (SOBOTA, 10 września, godz. 19.00)
Romantyczna, filmowa randka? To jest możliwe!,,Złote czasy radia” w reż. Woody’ego Allena oraz film “Marsjanin” z Mattem Damonem w roli głównej będzie można obejrzeć w sobotę 10 września w industrialnej scenerii dawnego lotniska Kraków-Czyżyny przy ul. Izydora Stelli-Sawickiego 41.

3. Kulturalnie:

Europejskie Dni Dziedzictwa 2016 (SOBOTA, 10 WRZEŚNIA 2016 – NIEDZIELA, 11 WRZEŚNIA 2016)
Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczny i edukacyjny! Ich głównym celem jest promowanie kultury oraz przypominanie o tradycji. W ten weekend bezpłatnie zwiedzisz wystawy w Muzeum Lotnictwa Polskiego.

1. Krakowskie Forum Sportu (NIEDZIELA, 11 WRZEŚNIA 2016, 09:00-16:00)
Każdy, kto kocha sport i aktywny wypoczynek, lubi sportowców, szuka mocnych wrażeń lub wytchnienia od codziennych zajęć, powinien w niedzielę, 11 września, wybrać się na Stadion Miejski imienia Henryka Reymana i wziąć udział w Krakowskim Forum Sportu. Będziesz mógł spotkać między innymi Roberta Korzeniowskiego, Leszka Kuzaja, Rafała Sonika oraz Piotra Ogrodnika. Organizatorzy nie wykluczają udziału w Forum krakowskich olimpijczyków z Rio de Janeiro! Na wszystkich przybyłych czeka mnóstwo atrakcji – gry i zabawy.

4. Dla dzieci:

Baranki dzieciom (NIEDZIELA, 11 WRZEŚNIA 2016, 11:00)
Kino Pod Baranami zaprasza najmłodszych widzów na jesienną edycję poranków filmowych dla dzieci. W niedzielę o 11.00 mali kinomani będą spotykać się z bohaterami najpiękniejszych filmów animowanych, a po seansach wezmą udział w twórczych warsztatach. W ten weekend BOLEK I LOLEK: UWAGA POŻAR.

5. Klubowo:

Rycerzyki (SOBOTA, 10 WRZEŚNIA 2016, 20:00)
Choć zespół swoją nazwę zapożyczył z „Ballady o smutnym rycerzyku” Ścianki, uwodzące słuchacza piosenki Rycerzyków nie dają za wiele powodów do smutku. To krakowski zespół, którzy są jednymi z najciekawszych wykonawców nowej fali polskiego popu. Koniecznie wybierz się zatem do Pięknego Psa na ulicy Bożego Ciała 9, a Rycerzyki otworzą przed tobą roztańczony i hałaśliwy baśniowy las.

Zumba Party #Rozpoczęcie Sezonu (PIĄTEK, 21.30)
Jesteś fanem zumby? To idealna impreza dla ciebie. Cały event odbywa się w klubie B4, na który zaproszeni są fantastyczni instruktorzy Zumba Fitness. Nie zabraknie niespodzianek i konkursów.

6. Musisz tu być!:

Marsz Jamników (NIEDZIELA, 11 WRZEŚNIA 2016, 10:00-15:00)
To niezwykły pochód. Jego główni bohaterowie sięgają 30 centymetrów, ale są niezwykle dumni, urodziwi i pięknie przystrojeni. 11 września po raz 22. spod Barbakanu na Rynek Główny przejdzie poprzedzony orkiestrą dętą Marsz Jamników, organizowany przez Radio Kraków. Wspólna zabawa zakończy się konkursem na najbardziej paradnego jamnika.

Małe Najedzeni Fest! Po ziemniaki! (NIEDZIELA, 11 WRZEŚNIA 2016, 11:00-17:00)
Głodny? Nie masz na co czekać. W niedzielę biegnij na  Stary Kleparz, gdzie na straganach będą czekały na ciebie pyszności. Wspaniale Gotujący wezmą pod nóż wszelkiej maści ziemniaki, udowadniając, że to nie tylko rozgotowane purée do kotleta, lecz warzywo godne królów. Będą ziemniaki na wytrawnie i na słodko, na sposób polski i zagraniczny.

fot. Pixabay.com

(kr)

Najnowsze

Co w Krakowie