Weekend powoli można zaczynać. Dzieje się w Krakowie!

fot. Pixabay

Czwartek w Krakowie będzie niezwykle zróżnicowany jeśli chodzi o ofertę kulturalną! Święto książki, multimediów w sztuce, kinematografia poświęcona prawom człowieka… lista propozycji jest długa i ciekawa. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

To już dziś! Rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie! Tegoroczna, 23. edycja przyniesie spotkania z takimi twórcami, jak Marc Elsberg, Brandon Mull, Jonathan Carroll, Jacek Dukaj, Marek Krajewski, Szczepan Twardoch i Adam Zagajewski. Gościem tegorocznych targów będzie też polski kosmonauta, Mirosław Hermaszewski. Pełną listę autorów i spotkań znajdziemy na stronie wydarzenia. Początek targów o godz. 10.00. Do zobaczenia przy ul. Galicyjskiej 9!

Czwartek to też początek 17. edycji Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. Przed nami ponad dwadzieścia filmów poświęconych prawom człowieka, nie zabraknie też dyskusji wokół filmów. Festiwal rozpocznie się dziś o godz. 18.00 w kinie Paradox przy ul. Krupniczej 38. Na początek zobaczymy dokument „Proces. Federacja Rosyjska kontra Oleg Sencow / The Trial: The State of Russia vs Oleg Sentsov”, opisujący historię aresztowania tego ukraińskiego reżysera. Po projekcji odbędzie się dyskusja z udziałem Małgorzaty Nocuń, zastępczyni red.naczelnego Nowej Europy Wschodniej oraz przedstawicielek i przedstawicieli organizatorów Festiwalu Filmowego WATCHDOCS w Białorusi. Szczegółowy program znajdziemy na stronie: www.watchdocskrakow.pl.

Przypominamy też, że trwa Grechuta Festival! Dziś, w klubie Strefa przy ul. św. Tomasza 31, w ramach festiwalu wystąpi Ramona Rey. Obdarzona mezzosopranem wokalistka wystąpi z towarzyszeniem m.in. Igora Czerniawskiego, żeby zaprezentować przekrój swojego repertuaru, wzbogacając go o piosenki Marka Grechuty. Początek o godz. 20.00.

Po raz ósmy zainaugurujemy dziś w mieście Festiwal Sztuki Cyfrowej Patchlab. Ta łącząca sztukę z mediami i technologią impreza odbywa się w tym roku pod hasłem „Realities”, czyli rzeczywistości. Między 24 a 27 października w Bunkrze Sztuki i Małopolskim Ogrodzie Sztuki artyści przekraczający granice gatunków zaprezentują interaktywne filmy czy immersyjne realizacje audiowizualne. Na godz. 18.00 zaplanowano początek wernisażu w Bunkrze Sztuki, zaś o godz. 20.00 rozpocznie się kolejny wernisaż, tym razem w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem na www.patchlab.pl.

W TAURON Arenie Kraków będzie dziś gorąco! Wystąpią tam Kayah & Bregović. Ten duet dwadzieścia lat temu skutecznie podbił serca wielu Polaków swoimi przebojami. „Śpij kochanie, śpij”, „Prawy do lewego” czy „Nie ma, nie ma ciebie” weszły do kanonu niejednej imprezy. Po ogólnopolskich trasach koncertowych w 2017 i 2019 roku oraz zupełnie wyprzedanym koncercie na warszawskim Torwarze w 2018 roku, Kayah i Goran Bregović zaprezentują to, co najlepsze ze swojego repertuaru w Krakowie. Początek o godz. 19.00.

Zobacz także