Weekend w Krakowie? To może wcielisz się w… pilota samolotu?

fot. Pixabay

W najbliższy weekend Centrum Edukacji Lotniczej w Balicach zaprasza na „Spacer po CEL”, czyli wycieczkę po jedynym w Polsce ośrodku popularyzującym wiedzę z zakresu lotnictwa cywilnego.

Będzie można zwiedzić sale zaaranżowane na terminal pasażerski,  wnętrze samolotu, wcielić się w rolę pasażera lub stewardessy, a nawet, dzięki rzeczywistości wirtualnej, zaparkować samolot na płycie lotniska.

– Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport (CEL)  to lotnisko w pigułce wyposażone w urządzenia spotykane na każdym lotnisku świata. Jednak w CEL można wszystkiego dotknąć, spróbować, dowiedzieć się jak działa – zapewniają władze lotniska.

„Spacer po CEL” podzielony jest na autorskie przestrzenie poświęcone różnej tematyce: „Konwencja CITES”, „Spakuj bagaż”, „Kosmos”, „Pokład  samolotu”, „VR Marshaller Room” czy „Korytarz Leonarda da Vinci”. Podczas godzinnej wycieczki zwiedzający będą mieli do dyspozycji szkoleniowy terminal pasażerski z prawdziwą infrastrukturą, stanowiskami check-in i punktem kontroli bezpieczeństwa, a także wnętrze statku powietrznego, w którym będą mogli wygodnie rozsiąść się w prawdziwych fotelach lotniczych, poznać procedury związane z bezpieczeństwem i tajniki pracy personelu pokładowego.

– Ponadto odwiedzając poszczególne sektory, poznają  m.in. realia pracy tzw. „Marszałków” – koordynatorów ruchu lotniczego naziemnego, czy odświeżą wiedzę o zjawisku stref czasowych. Będę też mieć możliwość zobaczenia nietypowych przedmiotów zabronionych czy zarekwirowanych pamiątek których nie wolno przewozić. Spreparowana głowa aligatora czy naszyjnik z zębów kotów afrykańskich to tylko kilka przykładów rzeczy  przewożonych  w bagażach – zachęcają organizatorzy.

„Spacer po CEL” kosztuje 15 zł. Centrum Edukacji Lotniczej jest partnerem akcji #zwiedzajKraków, w ramach której można skorzystać z 20 proc. zniżki. Wystarczy być posiadaczem Karty Krakowskiej, karty #zwiedzajKraków, karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem lub Rodzinnej 3+ i zgłosić to w formularzu rezerwacyjnym. Rezerwacji wycieczki można dokonać na stronie: www.krakowairport.pl/cel. W związku z aktualną sytuacja epidemiologiczną zwiedzanie odbywa się w 12 osobowych grupach. Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do zakrywania nosa oraz ust i zachowania bezpiecznego dystansu społecznego. Na miejscu dostępny jest bezpłatny parking dla zwiedzających.

Więcej informacji :

Daniel Dziob, Koordynator Sekcji Centrum Edukacji Lotniczej

tel. 660 624 259, e-mail: daniel.dziob@krakowairport.pl

Zobacz także