Weekendowe oblężenie. Miasto apeluje

W weekend do Krakowa może przyjechać nawet kilkanaście tysięcy pielgrzymów z całej Polski, którzy chcą spotkać się z papieżem Franciszkiem. W związku z oczekiwanym, wzmożonym ruchem samochodowym, władze miasta przygotowały specjalną mapkę, która ma ułatwić turystom podróżowanie po Krakowie. Na mapce znalazły się również informacje o dostępnych parkingach.

Władze miasta podkreślają, że jeśli pielgrzymi wybierający się do Krakowa mogą wybrać inny środek transportu niż własny samochód, to powinni z niego skorzystać. Podróżowanie koleją czy komunikacją zbiorową zapewni bowiem zmniejszenie ruchu samochodowego. Dzięki temu dotarcie do Krakowa ma być łatwiejsze.

Miasto przygotowało również parkingi dla osób,  które mimo wszystko zdecydują się przyjechać do Stolicy Małopolski własnym środkiem transportu. Specjalne miejsca zostały oznaczone na wirtualnej mapce literami P. Ważna informacja dotycząca parkingów jest taka, że można będzie dojechać do nich jedynie do godz. 10. Po tym czasie drogi dojazdowe będą wyłączone z ruchu. Dodatkowo wybierając się na parking, należy pobrać specjalny identyfikator z oznaczeniem „P”, wypełnić i umieścić za przednią szybą naszego samochodu.

Warto pamiętać, że liczba miejsc parkingowych w centrum Krakowa jest bardzo ograniczona. Wybierając się samochodem do stolicy Małopolski, warto rozważyć więc również pozostawienie auta na obrzeżach miasta i dotarcie do centrum komunikacją miejską. Poniżej prezentujemy wirtualną mapkę, która ma ułatwić podróżowanie do Krakowa samochodem:

(pt)

Najnowsze

Co w Krakowie